Turniej szachowy - 17.09.2012

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Turniej szachowy - 17.09.2012 Inne sporty sochaczew
+2

W dniu 15 września 2012r. w Teresinie odbył się OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców „IMPULS' we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Aby móc zorganizować ten turniej Stowarzyszenie złożyło ofertę i pozyskało dotację w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Turniej ten nie odbyłby się gdyby nie determinacja naszego stowarzyszenia w celu pozyskanie środków finansowych na jego organizację, wola współorganizowania tej imprezy ze strony Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a przede wszystkim wsparcia finansowego z samorządu gminy. Bez tego wsparcia nie zorganizowalibyśmy turnieju, ponieważ otrzymana dotacja była bardzo skromna.
Turniej szachowy w Teresinie cieszy się coraz większą popularnością, przyjeżdżają do nas utytułowani zawodnicy z okolicznych miast naszego województwa oraz z całej Polski. W tym roku gościliśmy zawodników m.in. z Grudziądza, Kielc, Płocka, Gostynina, Warszawy, Milanówka, Grodziska, Piastowa, Międzyborowa, Skierniewic, Puszczy Mariańskiej, Góry Kalwarii. Turniej jest kontynuacją działań stowarzyszenia popularyzujących szachy na terenie naszej gminy. Działania te powoli przynoszą efekty w postaci większej liczby zawodników z Teresina, którzy wzięli udział w tegorocznych zawodach. Pomimo skromnych środków udało nam się zorganizować imprezę na wysokim poziomie.
Puchary i część nagród rzeczowych w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały zakupione ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Nagrody rzeczowe za 1-3 miejsca w kategorii ogólnej oraz nagrody specjalne zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Teresinie. Nagroda dla najlepszego zawodnika powiatu sochaczewskiego została ufundowana przez Starostwo Powiatowe.

A oto zwycięzcy tegorocznego turnieju:
Kieres Tadeusz – I miejsce
Fikus Zygmunt – II miejsce
Rak Maciej – III miejsce.

W klasyfikacji do lat 18
Wierzejska Kamila – I miejsce
Banach Andrzej – II Miejsce
Kowalski Marcin – III miejsce
Pałuba Herbert – IV miejsce
Wieczorek Łukasz – V miejsce

W klasyfikacji do lat 15
Karpus Michał – I miejsce
Kusek Radosław – II miejsce
Karwat Szymon – III miejsce
Wawrzyn Eryk – IV miejsce
Kozłowski Bartłomiej – V miejsce

W klasyfikacji do 10 lat
Milczuk Jakub – I miejsce
Czapski Maksymilian – II miejsce
Gruca Ignacy – III miejsce
Błaszczyk Sebastian – IV miejsce
Zdziech Oliwia – V miejsce

Najstarszym zawodnikiem turnieju był Bednarek Ireneusz (76 lat), najmłodszą uczestniczką Zdziech Celina (4 lata). Nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju z Gminy Teresin przypadła Piotrowi Kaniewskiemu, zaś najlepszym zawodnikiem z terenu Powiatu sochaczewskiego został Sadzyński Sławomir. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju odebrała Wierzejska Kamila. W turnieju wzięło udział 63 zawodników, w tym 16 graczy z Teresina. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Andrzej Żochowski.
Serdecznie dziękujemy sponsorom turnieju:
Urzędowi Gminy w Teresinie, Starostwu Powiatowemu, Firmie Mars Polska, Pani Halinie Ziółkowskiej i Panu Markowi Wawrzynowi.

Agnieszka Ptaszkiewicz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia IMPULS

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy