Turniej w sobotę, turniej w niedzielę

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Turniej w sobotę, turniej w niedzielę Tenis stołowy sochaczew

Sporo pracy mieli w miniony weekend nasi tenisiści stołowi. W sobotę pojechali do Mszczonowa żeby rywalizować w trzecim turnieju Grand Prix tego miasta. Zawody zostały zdominowane przez zawodników i zawodniczki Tęczy Budki Piaseckie oraz Basketu Sochaczew.

Turniej seniorów wygrał Maciej Jar (Basket Sochaczew), który w finale pokonał Radosława Jurzyka (Tęcza Budki Piaseckie). Trzecie miejsce zajął robiący bardzo duże postępy Nikodem Zofczak (Tęcza Budki Piaseckie). Zawody w kategorii juniorów wygrał Jakub Kaźmierski (Tęcza Budki Piaseckie). Wygrał on finale 3:2 z Adamem Ertmanem (Basket Sochaczew). Na najniższym stopniu podium ponownie stanął Nikodem Zofczak.

W kategorii juniorek w finale zagrały zawodniczki z Budek Piaseckich. Nikola Brejnak okazała się w nim lepsza od Wiktorii Wrublewicz.

Niedzielę tenisiści stołowi spędzili w hali sportowej sochaczewskiego MOSiR-u przy ulicy Kusocińskiego. W kategorii „amator” do rywalizacji przystąpiły cztery osoby. Najlepsza okazała się Bernadetta Bielawna.

Prawdziwy ping-pongowy maraton zafundowali sobie uczestnicy turnieju w kategorii Open. Zagrali oni systemem każdy z każdym. Oznaczało to, że każdy z nich stawał przy stole dwanaście razy. Swoją klasę potwierdził Artur Kasprzak (Tęcza Budki Piaseckie), który wygrał wszystkie pojedynki i na dodatek stracił w nich jedynie cztery sety. Drugie miejsce zajął efektowny obrońca – Jacek Malinowski (Basket Sochaczew). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Wojtczak (SKTS Sochaczew). Jej koleżanki klubowe – Aleksandra Paruszewska i Wiktoria Zaniewska zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Będąc już przy Sochaczewskim Klubie Tenisa Stołowego – zapraszam w imieniu organizatorów na ostatni w tym roku mecz Ekstraklasy kobiet. Odbędzie się on we wtorek 5 grudnia w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. Początek godzina 17.00. SKTS gościł będzie Optimę Lublin i pomimo że jest faworytem zapowiada się sporo emocji.


Wyniki turnieju w Sochaczewie

Kategoria Amator

1.Bernadetta Bielawna 3

2.Karolina Kukawska 2

3.Jerzy Sęk 1

4.Dorota Baczyńska 0

Kategoria Open

1.Artur Kasprzak 12

2.Jacek Malinowski 10

3.Aleksandra Wojtczak 9

4.Rafał Malinowski 9

5.Aleksandra Paruszewska 8

6.Wiktoria Zaniewska 6

7.Marek Korzemski 6

8.Adam Ertman 5

9.Janusz Duch 5

10.Paweł Brodowski 5

11.Piotr Janusz 2

12.Artur Drabek 1

13.Andrzej Lenart 0

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy