Twórczość artystyczna uczniów Szkoły Podstawowej w Gawłowie- relacja

/ 28 zdjęć
Zdjęcia i foto: Twórczość artystyczna uczniów Szkoły Podstawowej w Gawłowie- relacja Sztuki plastyczne sochaczew
+23

Dzisiaj 30 marca w Pałacu w Gawłowie odbyło się wyjątkowe spotkanie z twórczością artystyczną uczniów Szkoły Podstawowej w Gawłowie pod opieką Zdzisława Chlebowskiego oraz Aleksandry Siekiery. 


Początkowo zaprezentowano przybyłym licznie  gościom przygotowany przez polonistkę Aleksandrę Siekierę fragment przedstawienia ,,A kiedy babcia z dziadkiem przyjdą do nas na herbatkę". W przygotowania przedstawienia zaangażowane zostało całe grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Gawłowie oraz uczniowie z klas 0-8 . Występ składał się między innymi z piosenek śpiewanych w latach 60, 70 oraz 80. Przepiękna stylizacja dzieci również nawiązywała do okresu drugiej połowy XX wieku. 

Następnie uczniowie przedstawili swoją piękną twórczość poetycką. Podczas tej części spotkania zostały także ogłoszone wyniki konkursu na wiersz o dowolnej tematyce. Przedstawiciele Stowarzyszenia Sochaczewskich Wieczorów Literackich ,,Atut" wręczyli nagrodę specjalną dla jednej z uczennic za wiersz ,,Samotność". 

Na zakończenie widzowie zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek oraz zapoznanie się z licznymi pracami plastycznymi Zdzisława Chlebowskiego, a także jego podopiecznych. 

Tematyka prac uczniów jest w zasadzie dowolna. Bierzemy udział w różnych konkursach i to one częściowo podsuwają tematykę, częściowo dzieci wpadają na jakiś pomysł. Ja pracuję w Szkole Podstawowej w Gawłowie od 7 miesięcy i te prace powstałe na kółku plastycznym, to właśnie dorobek z tego okresu . Mamy już małe osiągnięcia- dwa wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach, które zachęcają dzieci do dalszego działania. 

Osobiście próbuje chałupniczym sposobem wprowadzić grafikę warsztatową czyli drzeworyt, linoryt oraz przede wszystkim widoczny w tych pracach tektoryt. Co prawda nie mamy pracowni graficznej, ale udało mi się zdobyć grubą tekturę i się okazało, że nożykami można zrobić wzory, przygotować matrycę i odbijać w taki sposób, tak jak się robi np. linoryty. Do wykonania prac używaliśmy farb graficznych stosowanych do drzeworytów. Żeby zrobić taką pracę na prawdę trzeba trochę nad tym posiedzieć, być cierpliwym, ale efekt potem jest niesamowity. Naszą wystawę urozmaicają również witraże, rysunki oraz kilka namalowanych przeze mnie tuszem portretów. Pięć lat temu miałem także wystawę wraz ze swoimi uczniami, teraz ponownie mam tą przyjemność co mnie niezwykle cieszy. - mówi nam Zbigniew Chlebowski 

(fot. Studio Fotograficzne TU i TAM Marta Sajdak)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy