Tygrysice i Marcin Stencel nominowani w plebiscycie Sochaczewianin Roku 2012

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tygrysice i Marcin Stencel nominowani w plebiscycie Sochaczewianin Roku 2012 Rugby sochaczew
+1

Już po raz piętnasty czytelnicy tygodnika Ziemia Sochaczewska wybiorą  Sochaczewianina Roku 2012. Celem plebiscytu jest popularyzacja i prezentacja osób, które w upływającym roku wyróżniły się swoją działalnością na rzecz Sochaczewa i lokalnej społeczności. W tym roku w zacnym gronie nominowanych zalazła się żeńska drużyna rugby Tygrysice Sochaczew oraz ich trener Marcin Stencel.

TYGRYSICE I MARCIN STENCEL

Zacznijmy od sportsmenek. Drużyna powstała w roku 2001 i była pierwszym żeńskim zespołem rugby w Polsce. Przez 11 lat nasze rugbistki odniosły wiele sukcesów. Zawodniczki reprezentowały Polskę między innymi w Mistrzostwach Europy. Miniony sezon był bardzo udany dla sochaczewianek, które w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski zajęły drugie miejsce. Tygrysice w turniejach klasyfikacyjnych były raz pierwsze (Łódź, w turnieju tym pokonały Lechię Gdańsk - aktualne Mistrzynie Polski), trzy razy drugie (Sochaczew, Częstochowa, Gdańsk) i dwa razy trzecie (Warszawa, Ruda Śląska). 
W zespole trenuje obecnie 20 rugbistek w wieku od 15 do 28 lat, a sześć z nich to reprezentantki Polski.

Zespół od 2008 roku trenuje Marcin Stencel (przez większość czasu społecznie) i on z pewnością jest ojcem wielu sukcesów Tygrysic. Trener uczestniczy również w konsultacjach żeńskiej reprezentacji Polski w rugby, zajmując się drugą drużyną. Jednocześnie Marcin Stencel jest czynnym zawodnikiem drużyny seniorów RC Orkan Sochaczew.
Drugą miłością trenera jest muzyka. Jako DJ zaprezentował swoje sety podczas "Sochaczewskiego Lata", "Dnia Animatora Kultury" oraz "Nocy Sylwestrowej". Grał także na imprezach miejskich w Płocku oraz Skierniewicach.Tygodnik "Ziemia Sochaczewska"

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

WachWach
0
Gratulacje dla Marcina i dziewczyn, życzę wygranej. A ja w naiwności swojej wierzyłem, że plebiscyt o tytuł "Sochaczewianina Roku 2012" będzie organizowany po raz pierwszy.   (2013-01-08 15:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy