Tygrysice pogromczyniami Ladies Lechia

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tygrysice pogromczyniami Ladies Lechia Rugby sochaczew

W dniu 6 października w Łodzi odbył się V Turniej Grand Prix o Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Przed wyjazdem do Łodzi sochaczewskie rugbistki obiecały zwycięstwo. Słowa dotrzymały i do naszego miasta wróciły z tarczą i uśmiechami na twarzach.

Ostatni turniej, który odbył się w Częstochowie pokazał naszym zawodniczkom, jakie niedociągnięcia w grze muszą poprawić, na co zwrócić szczególną uwagę by odebrać Lechii palmę zwycięstwa.

Już pierwszy mecz z Czarnymi pokazał, że forma Tygrysic jest wysoka. Solidna praca na treningach dała efekt. Sochaczewianki pokazały bardzo dobre rugby zaskakując nawet samego trenera, który nie krył dumy ze swoich podopiecznych. W drugim meczu grupowym rugbistki zmierzyły się z drużyną z Częstochowy, który gładko wygrały 27:0. W półfinale Tygrysice spotkały się z zawodniczkami z Arki Gdynia. Ten mecz jednak różnił się od pozostałych. Dla gdynianek najważniejsza była dobra zabawa i ukłon w stronę Agnieszki Walczyk, która w tym sezonie kończy swoją 12-letnią karierę rugbistki. W drugiej połowie meczu koleżanki z jej drużyny na swoje sportowe stroje ubrały sukienki, a na głowy włożyły peruki długich blond włosów, upodabniając się przez to do Agnieszki z ubiegłych lat. Do tego momentu wynik meczu był na korzyść Tygrysic – 10:0. W drugiej połowie jednak po pełnych śmiechu pościgach i podaniach oraz celowej nieporadności drużyny z Sochaczewa mecz zakończył się wynik 24:12 dla Tygrysic. Zwycięstwo dało miejsce w finale.

W decydującym, o pierwszym miejscu meczu na „dziewczyny Maria” czekał zespół Lechii. Pierwszy i ostatnia głos należał do sochaczewianek. Przyłożenie oraz podwyższenie autorstwa Ewy Piątkowskiej – Reprezentantki Polski, byłej zawodniczki Ladies Frogs Warszawa, która sezon kończy z drużyną Tygrysic – dało Sochaczewiankom prowadzenie 7:0. Ladies ciężką pracą wyrównały wynik na 7:7 do przerwy. Druga połowa meczu obfitowała w dramatyczne momenty. Aneta Adamiak wykorzystała słabe przesuwanie w obronie Ladies i pięknym rajdem przez ponad połowę boiska zdobyła kolejne punkty dla Sochaczewa. Wynik 14:7 dla Socho. Na ripostę nie trzeba było długo czekać. Gdańszczanka wdarła się na pole punktowe Tygrysic, na szczęście nie udało się podwyższyć, ale przewaga nieco zmalała – 14:12 dla Socho. W kolejnej akcji skrzydłowa Ladies nie zdołała złapać piłki i jednocześnie przyłożyć cennych punktów. Swój moment wykorzystała niezawodna Emila Banaszek, która wykonała swoją popisową akcję – kopnięcie piłki, dogonienie jej, ponowne kopnięcie i przyłożenie punktów. Podwyższenie udane. Te punkty zakończyły mecz wynikiem 21:12 dla Tygrysic Sochaczew. Po końcowym gwizdku nastąpił wybuch radości. Pokonane zostały aktualne Mistrzynie Polski.

W turnieju punktowały: Aneta Adamiak, Anna Banaszek, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia 'Świstak' Cieślak (MVP Turnieju), Marta Dybiec, Ewa Piątkowska.