Tygrysice pogromczyniami Ladies Lechia

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tygrysice pogromczyniami Ladies Lechia Rugby sochaczew

W dniu 6 października w Łodzi odbył się V Turniej Grand Prix o Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Przed wyjazdem do Łodzi sochaczewskie rugbistki obiecały zwycięstwo. Słowa dotrzymały i do naszego miasta wróciły z tarczą i uśmiechami na twarzach.

Ostatni turniej, który odbył się w Częstochowie pokazał naszym zawodniczkom, jakie niedociągnięcia w grze muszą poprawić, na co zwrócić szczególną uwagę by odebrać Lechii palmę zwycięstwa.

Już pierwszy mecz z Czarnymi pokazał, że forma Tygrysic jest wysoka. Solidna praca na treningach dała efekt. Sochaczewianki pokazały bardzo dobre rugby zaskakując nawet samego trenera, który nie krył dumy ze swoich podopiecznych. W drugim meczu grupowym rugbistki zmierzyły się z drużyną z Częstochowy, który gładko wygrały 27:0. W półfinale Tygrysice spotkały się z zawodniczkami z Arki Gdynia. Ten mecz jednak różnił się od pozostałych. Dla gdynianek najważniejsza była dobra zabawa i ukłon w stronę Agnieszki Walczyk, która w tym sezonie kończy swoją 12-letnią karierę rugbistki. W drugiej połowie meczu koleżanki z jej drużyny na swoje sportowe stroje ubrały sukienki, a na głowy włożyły peruki długich blond włosów, upodabniając się przez to do Agnieszki z ubiegłych lat. Do tego momentu wynik meczu był na korzyść Tygrysic – 10:0. W drugiej połowie jednak po pełnych śmiechu pościgach i podaniach oraz celowej nieporadności drużyny z Sochaczewa mecz zakończył się wynik 24:12 dla Tygrysic. Zwycięstwo dało miejsce w finale.

W decydującym, o pierwszym miejscu meczu na „dziewczyny Maria” czekał zespół Lechii. Pierwszy i ostatnia głos należał do sochaczewianek. Przyłożenie oraz podwyższenie autorstwa Ewy Piątkowskiej – Reprezentantki Polski, byłej zawodniczki Ladies Frogs Warszawa, która sezon kończy z drużyną Tygrysic – dało Sochaczewiankom prowadzenie 7:0. Ladies ciężką pracą wyrównały wynik na 7:7 do przerwy. Druga połowa meczu obfitowała w dramatyczne momenty. Aneta Adamiak wykorzystała słabe przesuwanie w obronie Ladies i pięknym rajdem przez ponad połowę boiska zdobyła kolejne punkty dla Sochaczewa. Wynik 14:7 dla Socho. Na ripostę nie trzeba było długo czekać. Gdańszczanka wdarła się na pole punktowe Tygrysic, na szczęście nie udało się podwyższyć, ale przewaga nieco zmalała – 14:12 dla Socho. W kolejnej akcji skrzydłowa Ladies nie zdołała złapać piłki i jednocześnie przyłożyć cennych punktów. Swój moment wykorzystała niezawodna Emila Banaszek, która wykonała swoją popisową akcję – kopnięcie piłki, dogonienie jej, ponowne kopnięcie i przyłożenie punktów. Podwyższenie udane. Te punkty zakończyły mecz wynikiem 21:12 dla Tygrysic Sochaczew. Po końcowym gwizdku nastąpił wybuch radości. Pokonane zostały aktualne Mistrzynie Polski.

W turnieju punktowały: Aneta Adamiak, Anna Banaszek, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia 'Świstak' Cieślak (MVP Turnieju), Marta Dybiec, Ewa Piątkowska.

Klasyfikacja poturniejowa:
1. Tygrysice Orkan Sochaczew
2. Mario Ladies Lechia Gdańsk
3. Diablice Ruda Śląska
4. Arka Gdynia Girls
5. Delia Atomówki Łódź
6. Czarne Pruszcz Gdański
7. Ladies Frogs Warszawa
8. RC Haka Syrenki Warszawa
9. RC Częstochowa

Równocześnie z turniejem seniorskim odbył się turniej juniorek w bezkontaktowej odmianie rugby. W gronie czterech drużyn sochaczewianki były najlepsze. W żadnym z meczów nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom. Mimo osłabienia ekipy, które spowodowane było kontuzją Patrycji Wasilewskiej, Tygrysiątka mogły również tego dnia cieszyć się swoim, w pełni zasłużonym sukcesem.

W turnieju punktowały: Dorota Kellogg, Monika Pietrzak, Edyta Koza, Izabela Janasz.

Klasyfikacja turnieju paryżanki:
1. Tygrysice Sochaczew
2. Delia Atomówki Łódź
3. TUR Chojnice
4. Pin-Up Girls

Skład:
Seniorki: Aneta Adamiak, Monika Adamiak, Anna Banaszek, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia 'Świstak' Cieślak, Marta Dybiec, Aleksandra Gutowska, Ewa Piątkowska, Sandra Walczak, Daria Zielińska.
Juniorki: Izabela Janasz, Dorota Kellogg, Edyta Koza, Monika Pietrzak, Patrycja Wasilewska.

Trener: Marcin Stencel

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy