Ubezpieczenie samochodu - jak wybrać najkorzystniejsze?

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ubezpieczenie samochodu - jak wybrać najkorzystniejsze? Edukacja sochaczew

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi mieć każdy kierowca posiadający swoje własne auto. Czasem jednak znalezienie dobrego ubezpieczenia jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli planujemy tylko dzwonić do towarzystw oferujących podobną usługę. Jak zatem ułatwić sobie pracę, zaoszczędzić czas i pieniądze? Odpowiedź jest prosta - musimy zajrzeć w niezmierzone odmęty internetu.

 

Zastanów się, jaka polisa cię interesuje

Ubezpieczając samochód możemy wybierać spomiędzy różnych wariantów polis: samo OC, OC i AC, lub kompletny pakiet z NNW. Ceny za każdy z tych wariantów różnią się nie tylko względem różnych marek samochodów, ale także względem tego, którego ubezpieczyciela wybierzemy. Z tego względu warto nie tylko ustalić, jaka oferta nas interesuje, ale także zastanowić się, z jakiej puli firm oferujących polisy będziemy wybierać naszego nowego agenta. Więcej o tym, jak zabrać się za to niezbyt proste zadanie, przeczytasz pod adresem https://ubezpieczamy-auto.pl.

 

Kalkulator OC to narzędzie warte uwagi

Jedną z form ułatwienia sobie zadania jest wykorzystanie kalkulatora polis samochodowych. Kalkulator to swoista strona-agregat, która nie tylko zbiera za nas najlepsze oferty z całej sieci, ale także prezentuje podstawowe informacje na temat każdego z produktów, przedstawiając je w przyjemny w odbiorze, przejrzysty sposób. Wystarczy jedynie wypełnić formularz, podając możliwie jak najwięcej szczegółów na temat nas jako kierowcy i naszego auta, abyśmy otrzymali listę polis dostosowanych dokładnie do naszych wymogów - a wszystko to w czasie zaledwie kilku minut, bez konieczności dzwonienia do każdego ubezpieczyciela osobno. O tym, jak używać kalkulatora, dowiesz się pod adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/oferty/oc-ac/.

 

Na co zwrócić uwagę podczas finalizacji umowy z ubezpieczycielem?

Gdy już zdecydujemy się na konkretnego ubezpieczyciela, zanim podpiszemy umowę powinniśmy dokładnie zapoznać się z wszelkimi warunkami polisy. W szczególności w naszym interesie leży dokładne przeczytanie całej umowy, a także zapoznanie się z wszelkimi wyjątkami, w których ubezpieczenie nie obowiązuje. Dotyczy to szczególnie tzw. mini AC, które - choć tańsze od klasycznego autocasco - zazwyczaj zawiera wiele wyjątków, w przypadku których nie możemy liczyć na odszkodowanie. Dopiero gdy jesteśmy absolutnie pewni, że umowa i wszystkie inne dokumenty nam odpowiadają, wtedy mamy czas na zawarcie umowy. Dzięki temu prostemu systemowi nigdy się nie zawiedziemy, ani nie zaskoczy nas żaden "drobny druczek" na kolejnej stronie umowy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kacperskyykacperskyy
0
rankomat.pl rozwala system: samochod, turystyczne itd.. wszystko dopasujesz sobie w 10 min (2019-04-09 11:14)
BKatarzynaBKatarzyna
0
Marka samochodu tylko w niewielkim stopniu wpływa na cenę ubezpieczeń. O wiele większe znaczenie ma historia ubezpieczeniowa danego kierowcy, jego miejsce zamieszkania czy wiek. Dlatego porównywarki ubezpieczeń takie jak Ubea proszą o podanie tych danych. Inaczej nie da się wyliczyć składki OC czy AC odpowiadającej rzeczywistości. (2019-04-10 14:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy