UCIEKAJ !

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto:   UCIEKAJ ! Film, fotografia sochaczew
+4

Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza w sobotę 29 września o godz.17.00 na ostatni w starym miejscu pokaz filmowy.Tym razem będzie to thriller prod.amerykańskiej pt.:UCIEKAJ ! w reżyserii Jordana Peele z 2017r.

Film bazuje na znanych schematach z horrorów,ale ,naszym zdaniem,przepięknie je przewraca i daje poczucie obcowania ze świeżym oddechem w tym gatunku.UCIEKAJ! to obraz przerażający i zdumiewający jednocześnie.


Czarnoskóry młody chłopak Chris jest fotografem.Od kilku miesięcy spotyka się z białą dziewczyną Rosie.Nadchodzi moment,gdy zostaje przedstawiony jej rodzicom. Atmosfera domu wylewnych i nad wyraz przyjaznych rodziców dziewczyny jest dziwaczna.Tworzący lokalną elitę rodzice przedstawiają się jako miłujący Baracka Obamę liberałowie.Zatrudniają jednak czarnoskórą służbę,która na dodatek swoim zachowaniem szybko wywołuje przeszywający plecy dreszcz...


Reżyser,jak najlepsi spece od horrorów, bawi się z widzem w kotka i myszkę.Kluczy i co chwila zaskakuje.

Unika przy czym ogranych sztuczek narracyjnych. Aż do zaskakującego finału unika pokazywania przemocy,kierując uwagę widza w stronę psychologicznych niedopowiedzeń.

Z każdego  kadru bije ironiczne spojrzenie na ukryty pod poprawnością polityczną rasizm.

UCIEKAJ! zachwyca jako inteligentny dreszczowiec,który nie powoduje podskakiwania na krześle,ile ciągły niepokój podczas całego seansu.

Wyśmienita rozrywka!

Zapraszamy serdecznie!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy