Uczestniczyli w Senior Festiwal

Zdjęcia i foto: Uczestniczyli w Senior Festiwal Imprezy cykliczne sochaczew

Po raz pierwszy Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia zorganizowało Senior Festiwal PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ i PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ pod hasłem „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Swój udział mogli tam zgłaszać zarówno soliści, jak i zespoły. Nie mogło więc zabraknąć także seniorów z Iłowa, którzy tworzą zespół „IŁOWIACY”. 

Na sochaczewskiej scenie wystąpili oni w składzie: Danuta Orlińska, Danuta Romaniak, Grażyna Fryziak, Wanda Imińska, Krystyna Karazja, Alicja Kobierecka, Stanisława Kupiec, Teresa Tomaszewska, Elżbieta Budnik, Halina Wilczek, Bożena Kopka, Marianna Józwik, Kazimierz Rogowski, Władysław Skotnicki, Władysław Brzeski. Do iłowskiego zespołu należą jeszcze Stanisław Romaniak i Czesław Rząp, którzy niestety tego dnia nie mogli towarzyszyć koleżankom i kolegom występującym w SCK.

Festiwal miał miejsce 6 października. Seniorzy z Iłowa pod kierunkiem Małgorzaty Czubiel i Tomasza Romanowskiego wykonali tam dwie pieśni: „Modlitwa Obozowa” i „Niech żyje Polska”. Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie był także reprezentowany przez solistę Kazimierza Rogowskiego, który utworem „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” oczarował publiczność. Poza ,,IŁOWIAKAMI” udział w Festiwalu wzięli seniorzy z powiatu sochaczewskiego oraz Wyszogrodu.

Wszystkie występy zostały poprzedzone koncertem Zespołu Wokalno Instrumentalny PATRIA oraz przedstawieniem historii pt. „Wspomnienie” opowiadającej o wydarzeniach, których cofnąć się nie da, a jedynie należy mieć nadzieję, że Duch, który przyświecał walczącym, nigdy nie zginie w polskim narodzie.

Pamiątkowe nagrody organizatora dla uczestników Festiwalu były wyrazem wdzięczności za ich pracę i jednocześnie pasję. Ponieważ jednak założeniem jest, że Festiwal ma rok rocznie odbywać się gdzie indziej, potencjalni uczestnicy otrzymali już zaproszenie do Iłowa. Tym samym, kolejna edycja, jak wynika ze złożonej deklaracji, ma się odbyć się w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy