Uczniowie Iwaszkiewicza na Uniwersytecie Warszawskim

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Uczniowie Iwaszkiewicza na Uniwersytecie Warszawskim Edukacja sochaczew
+1

12 maja 2017 uczniowie Iwaszkiewicza kolejny raz  mieli okazję uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie Warszawskim.

Tym razem wykłady dotyczyły m.in. tego jak media budują wiedzę o przestępczości, jak zniekształcają prawdziwe dane o przestępczości oraz podnoszą świadomość prawną.  Te zagadnienia przybliżyła w sposób niezwykle interesujący dr Maria Łoszewska-Ołowska w wykładzie „Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana”. Świat celebrytów i związana z nim sława, to także świat pełen emocji i konfliktów. 

Wykład dr Katarzyny Gajlewicz-Korab dotyczył właśnie konfliktu wpisanego w naturę każdego człowieka. Dr Gajewicz-Korab zwróciła uwagę, że niezależnie od pozycji społecznej, różnorodne temperamenty, emocje i osobowości mogą do nich prowadzić. I tak też się dzieje w przestrzeni medialnej. Celebryci są takimi samymi ludźmi jak my, choć kłócą się na oczach wszystkich.

„Język ludzi a język zwierząt”  to temat wykładu zaproponowanego przez dr Krzysztofa Kaszewskiego, który zwrócił uwagę na: główne cechy języka ludzkiego, sposób porozumiewania się zwierząt oraz na to które cechy języka ludzkiego są obecne w świecie zwierząt, a które występują tylko w porozumiewaniu się ludzi? I co wynikło z prób uczenia małp języka ludzkiego?

Po wykładach uczestniczyliśmy w warsztatach radiowych, telewizyjnych oraz badaniach mediów, z czego wizyta w studiu telewizyjnym najbardziej przypadła do gustu. Nie brakowało chętnych do roli prezentera pogody.

Kolejne wykłady już 9 czerwca.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy