Uczniowie klas III wchodzą na basen za darmo

Od początku października na pływalni Orka w Sochaczewie prowadzony jest projekt nauki pływania dla klas III szkół podstawowych Umiem pływać. Projektem zostały objęci wszyscy uczniowie klas III z miejskich szkół podstawowych.

W ramach projektu uczestnicy mają bezpłatnie zapewniony: transport  na basen i do szkoły, wykwalifikowaną kadrę instruktorską, pobyt na basenie, projekt trwa przez 10 tygodni do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w trakcie kursu mają za zadanie oswoić się z wodą, opanować podstawowe ruchy napędowe do kraula na piersiach oraz samodzielnie poruszać się kraulem na plecach, oczywiście w miarę możliwości indywidualnych każdego z uczestników.

Środki finansowe zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki współpracy zarządu UKS dwójka Sochaczew i kierownictwa MOSiRu Sochaczew przy wkładzie własnym, ze środków Miasta Sochaczew.

W przyszłym roku planowane jest również wystąpienie o wsparcie finansowe na naukę pływania dla dzieci. W konkursach ministerialnych faworyzowane są stowarzyszenia rekreacyjno-sportowe oraz samorządy z terenów wiejskich w których to nie ma pływalni.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy