Uczniowie z Żukowa na turnieju szachowym

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Uczniowie z Żukowa na turnieju szachowym Edukacja sochaczew
+4

W sobotę 21 maja 2016 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbył się turniej w szachach szybkich o mistrzostwo Sochaczewa zorganizowany przez Sekcję Edukacji i Klubu Nauczyciela SCK, a sędziowany przez pana Roberta Chojnowskiego sankcjonowanego arbitra Polskiego Związku Szachowego. Do rywalizacji przystąpiło 58 uczestników, a wśród nich 14 osobowa reprezentacja koła szachowego ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie w składzie - Mateusz Bardziński, Jakub Błoński, Dawid Dąbkowski, Mateusz Dąbkowski, Patryk Grabarek, Dominika Jagła, Wiktoria Kęska, Mateusz Kluczyk, Miłosz Kluczyk, Jakub Sałaciński, Dawid Stefaniak, Robert Stefaniak, Kacper Skorupski i Piotr Skorupski. Opiekunem grupy był pan Piotr Figut.
Nasi uczniowie rywalizowali dzielnie przez dziewięć półgodzinnych rund w dwóch kategoriach - junior (do 10 lat) i open (dorośli).
W kategorii junior, na 23 uczestników Jakub Sałaciński i Miłosz Kluczyk uplasowali się tuż za podium na miejscach 4 i 5.
W kategorii open rywalizacja była dużo trudniejsza, 35 uczestników, a wśród nich wielu dobrze grających dorosłych, ustawiło wysoko poprzeczkę naszym zawodnikom. Mimo to, udało się Wiktorii Kęska i Dominice Jagła zdobyć 2 i 3 miejsce wśród najlepiej grających dziewcząt.
Wyjazd na turniej okazał się niezwykle cennym doświadczeniem, a nasi uczniowie mimo zmęczenia z uśmiechami wrócili do domów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy