Udało się zapobiec tragedii

Policjanci z Sochaczewa wyjaśniają okoliczności związane z zawiadomieniem dotyczącym wczorajszej interwencji w jednym z domów w Młodzieszynie. Po sygnale od czujnych sąsiadów słyszących niepokojący płacz dziecka okazało się, że jego rodzice są pijani, a 1,5 miesięczny chłopiec z zasinieniami na ciele trafił do szpitala.

 

O tym, że w jednym z domów słychać głośny płacz dziecka poinformował w niedzielne popołudnie sąsiad rodziny. Po przyjeździe policjantów okazało się, że ojciec 1,5 miesięcznego chłopca jest nietrzeźwy (miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie), a matka z dzieckiem zostali przewiezieni do szpitala. Niemowlę posiadało na ciele zasinienia. Po zbadaniu trzeźwość matki dziecka stwierdzono u niej także stwierdzono ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Chłopiec został pod opieką lekarzy, a jego rodzice zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. W zależności od wyników trwających ustaleń zostanie określona przez prokuraturę kwalifikacja prawna w tej sprawie.

Sytuacją zajmie się także sąd rodzinny, który może podjąć decyzję dotyczącą ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej.

 

asp. Paweł Rynkiewicz /AŚ

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy