Udany rewanż

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Udany rewanż Tenis stołowy sochaczew

Pierwszy mecz pomiędzy drużynami z Sochaczewa i Krakowa odbył się pod Wawelem. Zwycięsko z niego wyszły gospodynie. Rewanż odbył się w naszym mieście. Czwartkowy wieczór był radosny dla podopiecznych Bronisława Gawrylczyka. Rewanż się udał … chociaż łatwo nie było.

W pierwszym pojedynku Katarzyna Grzybowska-Franc planowo i bez trudu wygrała z Joanną Kiedrowską. Drugi też odbył się według planu. Faworytka, Chinka Lin pokonała bez straty seta Julię Ślązak. Naszej zawodniczce należą się słowa pochwały gdyż nawiązała wyrównaną walkę.

Trzeci pojedynek, to bardzo dobra postawa Dong Rui Fang, która tylko w pierwszym secie męczyła się z wyżej klasyfikowaną Martą Smętek. Po raz kolejny okazało się, że serwy naszej zawodniczki są zabójcze dla jej rywalek, które z reguły sobie z nimi nie radzą. Tak też było i tym razem.

Na deser pozostał pojedynek naszej Grzybci z krakowską Lin. Był to prawdziwy horror przy stole. Dwa pierwsze sety wygrała Chinka. W trzecim triumfowała zawodniczka SKTS. Dwa ostatnie sety pani Katarzyna wygrała na przewagi i po zakończonym pojedynku była bardzo radosna. Dzięki jej zwycięstwu mecz został wygrany.

Pierwszy krok w kierunku play-off został zrobiony. Jednak przed sochaczewiankami jeszcze sporo ligowej pracy by móc się cieszyć z kolejnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski.

SKTS Sochaczew – KS Bronowianka Kraków 3:1

Katarzyna Grzybowska-Franc – Joanna Kiedrowska 3:0 (11-3, 11-6, 11-5)

Julia Ślązak – Lin Chia-Hsuan 0:3 (8-11, 9-11, 8-11)

Dong Rui Fang – Marta Smętek 3:0 (12-10, 11-5, 11-8)

Katarzyna Grzybowska-Franc – Lin Chia-Hsuan 3:2 (9-11, 8-11, 11-8, 12-10, 12-10)