Uderzył w betonowe ogrodzenie

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Uderzył w betonowe ogrodzenie Wypadki sochaczew

6 września, o godzinie 10:45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Matyldów w gminie Rybno. 


Po dojeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym marki BMW z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie pobliskiej posesji. 

,,Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn – w chwili przybycia zastępów jeden pozostawał w rozbitym aucie (przytomny, ze swobodnym dostępem), natomiast drugi siedział na poboczu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i ich przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji."- relacjonuje KP PSP Sochaczew

,,Policjanci na miejscu zastali stojący w poprzek drogi pojazd marki BMW, który uszkodził płot przy posesji oraz hydrant. W karetce znajdowali się 43 i 32 letni mieszkańcy gminy Rybno, którzy mieli po 3 promile alkoholu w organizmie i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Po badaniach lekarskich obydwaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W toku podjętych czynności służbowych 32 latek przyznał się do kierowania pojazdem. Mężczyzna ten wsiad za kierownice mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny kierowca dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, świadczenia pieniężnego w kwocie 10 000 złotych na rzecz funduszu pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej oraz nadzoru kuratora." - relacjonuje KPP Sochaczew

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy 2xJRG Sochaczew, 2x OSP Rybno, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.  (źródło, zdj.  KP PSP w Sochaczewie, KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

kacperskyykacperskyy
0
jak to nie znanych? to kierowca bmw :) (2019-09-08 16:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy