Uderzył w policyjne auto i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy rannym

Zdjęcia i foto: Uderzył w policyjne auto i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy rannym Wypadki sochaczew

Dwoje sochaczewskich policjantów zostało rannych w wypadku, do którego doszło w  środę 28 września ok. 20.00 w Brochowie. Sprawca nie udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym, uciekł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później był już w rękach funkcjonariuszy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nie ma i nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie.

 

Policjanci jechali do Tułowic w celu zabezpieczenia do czasu przybycia żołnierzy historycznego niewybuchu. Na 5 kilometrów przed dotarciem do celu, na skrzyżowaniu w Brochowie, z ulicy podporządkowanej wyjechał wprost na nich osobowy ford, uderzając w bok auta policjantów, tuż za kierowcą.

Sprawca nie miał świadomości,  że ma do czynienia z policjantami, gdyż ich samochód był nieoznakowany. Równie dobrze mogła nim jechać rodzina z dziećmi. Gdyby ktoś siedział z tyłu, mogło dojść do prawdziwej tragedii. Uczestniczący w wypadku policjanci potrzebowali pomocy. Sprawca nie był jednak zainteresowany jej udzieleniem i uciekł z miejsca zdarzenia.

Już kilka godzin później Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, wiedziała, kto kierował autem. 28-letni mieszkaniec gminy Brochów został zatrzymany około godz. 7 rano w czwartek. Okazało się, po pierwsze, że rozbity samochód ukrył na posesji kolegi, po drugie, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a po trzecie, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Teraz, za wszystkie przestępstwa, jakich się dopuścił, odpowie przed sądem. Jeszcze dziś zostanie doprowadzony z aresztu do sochaczewskiej prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Życiu rannych w wypadku policjantów na szczęście nic nie zagraża. - Naszej koleżance i koledze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – mówi rzecznik prasowy KPP Sochaczew Agnieszka Dzik.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy