Ukochany Wizerunek Polaków - gminny konkurs plastyczny

Zdjęcia i foto: Ukochany Wizerunek Polaków - gminny konkurs plastyczny Sztuki plastyczne sochaczew

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej jest najbardziej znanym w Polsce wizerunkiem Maryi, do którego co roku pielgrzymują rzesze pątników. O tym jak szczególną rolę w dziejach naszego narodu pełniło jasnogórskie sanktuarium, świadczą słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane w Częstochowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 1991r.: "Przychodzimy tutaj, gdzie od wieków ludzie przychodzili do Ciebie po wolność i przy Tobie - nawet w czasach niewoli - czuli się wolnymi."

Wkrótce w naszej gminie rozpocznie się nawiedzenie Cudownego Obrazu, które przebiegać będzie pod hasłem "Oto Matka twoja".  Obraz nawiedzający parafie jest kopią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, którą w maju 1957r. na prośbę ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego poświęcił papież Pius XII. „Ojciec Święty, w swej wielkiej dobroci pobłogosławił Obraz, który ma wędrować po Polsce jako widomy znak łączności Polski katolickiej ze Stolicą Świętą przez Maryję Jasnogórską" – mówił ks. Prymas na Jasnej Górze 26 sierpnia 1957r.

Ówczesne nawiedzenie Cudownego Obrazu wpisane było w przygotowania do obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski. Władzom komunistycznym tak bardzo się to nie podobało, że 2 września 1966r. Wizerunek Maryi został aresztowany.  Wtedy przez 6 lat Nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą odbywały się w wymownym znaku pustej ramy.

W związku z Nawiedzeniem Cudownego Obrazu w naszej gminie, ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej”. Organizatorami konkursu są:

Parafia Św. Jana Chrzciciela w Kątach

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach

Gmina Sochaczew

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie – szczegóły dostępne są w załączonym regulaminie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy