Ukradł samochód, uciekał przed policją, zatrzymała go donica

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ukradł samochód, uciekał przed policją, zatrzymała go donica Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew


Wczoraj w godzinach wieczornych w centrum miasta starszy mężczyzna wszedł do sklepu, nieopatrznie zostawiając samochód z kluczykami. Nieuwagę kierowcy wykorzystał 26-latek, który wsiadł do auta i odjechał. Mężczyzna po stwierdzeniu kradzieży wezwał policję. Rozpoczął się pościg zakończony na betonowej donicy.

 

- Funkcjonariusze prewencji natychmiast podjęli poszukiwania skradzionego auta i w ciągu kilkunastu minut udało się im go namierzyć.  Sprawca przemieszczał się nim ulicami Sochaczewa. Na widok policjantów zaczął uciekać – opowiada o zdarzeniu rzecznik KPP Joanna Olszar.

 

26-latek najwyraźniej próbował zgubić policjantów, skręcają w mniejsze uliczki. Ostatecznie jednak na ul. Kochanowskiego uderzył w betonową donicę, która skutecznie zatrzymała auto. Świadkowie mówią, że młodzieniec wraz z samochodem praktycznie przez donicę przeleciał.

 

Na tym jednak pościg się nie zakończył, gdyż sprawca wysiadł z unieruchomionego auta, przystępując do ucieczki biegiem. Jak podaje rzecznik J. Olszar, mundurowym udało się go jednak obezwładnić dosłownie po chwili. 

 

Sprawca został zatrzymany, osadzony w policyjnym areszcie i dziś ma być przesłuchiwany.  - Od mężczyzny pobrano krew na badanie zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się także, iż 26-latek ma obowiązujący do 2017 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

 

Na miejscu zdarzenia działania zabezpieczające prowadzili też sochaczewscy strażacy. Miały one związek m. in. z wyciekiem płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego auta, na które wysypano absorbujący proszek.

 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

wbienkowbienko
+1
Donicetti :):):) (2015-11-05 15:33)
robroyrobroy
+1
kiedyś w Sochaczewie zatrzymałoby go drzewo,a dzisiaj betonowe śmietniki uliczne i donice (2015-11-05 20:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy