Ulgi dla uczniów na darmowe przyjazdy ZKM

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ulgi dla uczniów na darmowe przyjazdy ZKM Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Ulgi dla uczniów na darmowe przyjazdy ZKM

Z rozpoczęciem nowego roku wystartuje program dla uczniów, młodzieży oraz studentów. Decyzję o wprowadzeniu darmowych przejazdów miasto podjęło w marcu tego roku. W jego myśl wszyscy uczniowie mieliby jeździć komunikacją miejską bez żadnych opłat. Jeśli uczniowie jednak chcą korzystać z darmowych przejazdów, muszą posiadać Sochaczewską Kartę Mieszkańca. Tylko taka karta będzie potwierdzeniem dla kontrolującego co do prawa do bezpłatnego przejazdu.

Kto może korzystać z darmowych przejazdów ?
Uchwała Rady Miasta określa, iż korzystanie z darmowych  przejazdów sochaczewską komunikacją miejską przysługuje tylko posiadaczom Sochaczewskiej Karty Mieszkańca.  Mogą to być osoby od 4 do 24 lat. Osoba nie musi uczęszczać do szkoły publicznej, może być uczniem  szkoły prywatnej.  Ważną informacją jest to, iż starający się o kartę musi być mieszkańcem Sochaczewa.  Uchwałą precyzuje, iż starający się o kartę powinien rozliczać podatek dochodowy w sochaczewskim Urzędzie Skarbowym oraz deklarować w zeznaniach miejsce zamieszkania Sochaczew. Nie trzeba być właścicielem mieszkania lub meldunku na terenie Sochaczewa. Urząd sprawdzi również czy wnioskodawcy nie mają opóźnień w opłatach śmieciowych,  wieczystym użytkowaniu gruntu miejskiego oraz płacą terminowo podatki lokalne. 

Czego dotyczy ulga?
Ulga dotyczy przejazdów w drodze do szkoły oraz powrotu. Dodatkowo darmowe przejazdy przysługują na wszelkich wybranych trasach przez uczniów. Mogą to być zajęcia dodatkowe, wizyty w kinie czy na basenie. 

Jaki jest cel dla wymogu posiadania takiej karty?
Przede wszystkim promocja Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. Burmistrz Miasta Sochaczew chce w ten sposób podziękować mieszkańcom za wybranie tego miasta do życia czy odprowadzania podatków. Burmistrz chce alby mieszkańcy Sochaczewa czuli, iż miasto dba o nich i ich potrzeby. 

Gdzie można składać wnioski o SKM?
Wnioski przyjmuje Urząd Miasta. Jest to karta bezpłatna. Jej ważność to 12 miesięcy. Po tym okresie trzeba będzie ją odnowić. Gotowe wnioski można pobrać w biurze obsługi klienta sochaczewskiego ratusza oraz w Wydziale Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. 

Dla obecnych posiadaczy Sochaczewskiej Karty Mieszkańca część ulg zostanie przeniesiona automatycznie. Wszystkich wydanych do obiegu kart jest trzy tysiące. Tam gdzie jej posiadaczowi będzie przysługiwać ulga zostanie ona naniesiona bez dodatkowych wniosków. Będzie to grupa wiekowa pomiędzy 4 a 18 lat. Tu Urząd Miasta kieruje się wytycznymi prawa polskiego o obowiązku uczęszczania do szkoły aż do pełnoletności. Ci, którzy posiadają już pełnoletność powinni przedstawić zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

NovJanNovJan
0
„Burmistrz chce alby mieszkańcy Sochaczewa czuli, iż miasto dba o nich i ich potrzeby.”szkoda ze mieszkańcy tego nie czują, chcieć to jedno a robic to drugie, tego drugiego najwyraźniej brakuje. (2018-07-05 19:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy