Ulica Głowackiego - kolejna przebudowa przed nami

Zdjęcia i foto: Ulica Głowackiego - kolejna przebudowa przed nami  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ulicy Głowackiego. Odcinek pomiędzy nowo wyremontowanym parkiem a Zespołem Szkół "Osiemdziesiątka" już w przyszłym roku zmieni swoje oblicze. Remont obejmie nie tylko nawierzchnię ulicy, ale powstaną również miejsca parkingowe. 


Wyłoniony wykonawca, firma Strabag z Pruszkowa wykona remont ulicy Głowackiego. Za kwotę 2.619.900 zł droga zyska nową nawierzchnię oraz miejsca parkingowe. Projekt przebudowy ulicy to wspólne zadanie Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta Sochaczew. Dokumentacja powstała w 2018 roku, a do kosztów jej wykonania ratusz dołożył 40 tys. zł. 

Ulica Głowackiego zostanie przebudowana na odcinku 645 metrów, od Piłsudskiego do obwodnicy miasta. Jezdnia będzie miała 6 metrów szerokości, po jednej stronie znajdzie się ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra, który będzie znajdował się przy parku Garbolewskiego. Po drugiej stronie tj. od ZS CKP będzie wykonany chodnik dla pieszych, który ułożony zostanie pomiędzy ulicą Piłsudskiego a wjazdem do siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Projekt zakłada umieszczenie pomiędzy drzewami osiemnaście miejsc parkingowych. Znajdująca się tam kapliczka zostanie na swoim miejscu. Podczas prowadzonych prac firma wykona również budowę kanalizacji deszczowej. 

Koszt całego przedsięwzięcia to 2.619.900 zł, a Starostwo Powiatowe uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie  2.224.300 zł. 


                                                                                          

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy