Ulotkowe szaleństwo

/ 3 komentarzy

Są na drzewach, płotach, bramach i ogrodzeniach budów, a za kilka dni ich ilość jeszcze wzrośnie. Mowa o ulotkach reklamowych, plakatach wyborczych i ogłoszeniach zaśmiecających ulice naszego miasta.
Służbom miejskim najtrudniej jest walczyć z bezmyślnymi wandalami umieszczającymi ogłoszenia na drzewach. Tylko w ostatnich dniach tapicerskimi zszywkami dziesiątki plakatów przypięły do drzew szkoła wschodnich sztuk walki, organizatorzy Pożegnania Lata w Iłowie oraz szkoła języków obcych.
- Niemal każdego ranka pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i referatu Ochrony Środowiska sprawdzają, gdzie znowu pojawiły się ulotki i ogłoszenia. Dzwonimy do firm z żądaniem, aby plakaty zostały natychmiast usunięte – mówi Burmistrz Bogumił Czubacki. W wielu przypadkach odnosi to skutek, ale często firmy tłumaczą się, że zatrudniają osoby, które zajmują się plakatowaniem i nic o niszczeniu zieleni nie wiedzą. Nie jest to żadne wytłumaczenie, ponieważ właściciel ulotki musi znać przepisy i pouczyć swoich pracowników.
Najwięcej plakatów przyczepionych do kory drzew gwoździami, pinezkami czy zszywaczami pojawia się w okolicach szkół i targowiska. W ten sposób niektóre firmy oferują przygotowania do nowej matury, kursy nauki jazdy, dokształcanie, korepetycje itp. Żadnych oporów nie mają zwłaszcza firmy oferujące szybkie kredyty. Ich ogłoszenia są wszędzie. Na każdym plakacie, czy ulotce przyczepionej do drzewa jest numer telefonu, więc do sprawcy łatwo można trafić. Na akty wandalizmu i bezmyślności trzeba reagować, są przecież przepisy zakazujące niszczenia zieleni oraz umieszczania w niedozwolonych miejscach plakatów i ogłoszeń. Mówi o tym nie tylko kodeks wykroczeń, ale także ordynacja wyborcza. Być może po interwencji policji i nałożeniu grzywny firmy zaczęłyby korzystać z dostępnych w mieście tablic ogłoszeniowych lub prywatnych ogrodzeń, oczywiście po uzgodnieniu tego z właścicielami posesji.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

HugoHugo
0
(pi) (2005-09-06 00:00)
HugoHugo
0
bo gdyby było odwrotnie to by ludzie dopiero zrozumieli (2005-09-06 00:00)
GąsiorGąsior
0
Być może po interwencji policji... (2005-09-06 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy