Umowa na rewitalizację terenów nad Utratą podpisana

Zdjęcia i foto: Umowa na rewitalizację terenów nad Utratą podpisana Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Umowa na rewitalizację terenów nad Utratą podpisana

Ratusz ogłosił niedawno przetarg na wykonanie przebudowy terenów nad chodakowską Utratą. Obszar jaki ma być poddany rewitalizacji to 2,6 hektara powierzchni, znajdujący się pomiędzy ulicą Młynarską oraz Parkową. Będzie to część inwestycji realizowana w ramach zadania Poprawa jakości środowiska miejskiego w Sochaczewie poprzez renowację i rozwój terenów zieleni.
Jaka firma wygrała przetarg?
Do przetargu stanęły trzy firmy. Spółka Sochbud z Sochaczewa, firma Ziel -Bud ze stolicy oraz Nova z Łowicza. W dniu 11 lipca bieżącego roku ratusz podpisał umowę na wykonanie rewitalizacji z firmą Ziel – Bud z Warszawy. Oferta tej firmy była najkorzystniejsza i opiewa na kwotę 699 277 zł. Jest to przedsiębiorstwo, które wykonywało prace przy rewitalizacji parku w Chodakowie. Pracownicy tej firmy realizują obecnie przebudowę parku Garbolewskich oraz parku przy zbiegu  ulic Warszawskiej i Traugutta. Inwestycja przebudowy terenów nad Utratą w 85 procentach jest finansowana z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rada Miasta dołożyła do projektu 15 tys.
Co zmieni się nad Utratą?
Tereny przeznaczone do rewitalizacji w Chodakowie wpisane są do rejestru zabytków Województwa Mazowieckiego. Stanowią część zespołu dworskiego, którego historia sięga około XV wieku. Podejmująca się przebudowy firma Ziel -Bud oczyści teren, dosadzi drzewa oraz krzewy. Pojawią się nowe alejki spacerowe wraz z droga dla rowerzystów, trawnik, lampy doświetlające teren. Do dyspozycji mieszkańców będzie dziewięć ławek, kosze na śmieci, trzynaście stojaków na rowery oraz dwie zadaszone altany. Centralnym punktem terenów ma być palenisko przeznaczone do grillowania. Z ulicy Hotelowej będą prowadzić schody.
Prace mają zakończyć się do 30 października 2018 roku.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy