Uniknąć wypadku...

Zdjęcia i foto: Uniknąć wypadku... Wypadki sochaczew

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku tragicznych wypadków samochodowych. Kilka sekund może zadecydować o życiu kierowcy i jego pasażerów. Dlatego tak ważne jest, aby wykształcić w sobie odruchy, które pomogą nam zapanować nad samochodem w sytuacji zagrożenia.
Lato już dawno za nami, a sam okres jesienny nie sprzyja bezpiecznym podróżom.
Opady deszczu, szybko zapadający zmrok, gęsta mgła zdecydowanie zmniejsza widoczność na drodze.
Oszronione szyby pojazdów muszą być bardzo dokładnie oczyszczone, by umożliwić nam lepszą widoczność, a przez to zmniejszyć prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego. Pamiętajmy również o zmianie opon z letnich na zimowe. Obserwujmy i przewidujmy zachowanie innych kierowców. Nigdy nie podjeżdżajmy zbyt blisko innych pojazdów. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości.
Jedź płynnie czyli nie wyprzedzaj innych pojazdów bez wyraźnej potrzeby, nie hamuj gwałtownie, jedź zdecydowanie. Gdy zahamujesz, spójrz w lusterko i zaobserwuj reakcję kierowcy jadącego za tobą. Stosuj hamowanie pulsacyjne. Nigdy nie oszczędzaj swoich kierunkowskazów, dzięki nim manewry będą bardziej widoczne.
Wyjeżdżając w dłuższą podróż – siądź za kierownicą trzeźwy i wypoczęty. Sprawdzaj zawsze stan techniczny pojazdu, którym jedziesz. Rób przerwy na wypoczynek.

Nie bądź agresywnym kierowcą i nie wprowadzaj terroru na drodze!

Nie reaguj na zachowanie kierowców, którzy szukają okazji do konfliktu lub
rywalizacji. Zwolnij i przepuść ich. Nie utrzymuj kontaktu wzrokowego. Trzymaj swoje
ręce na kierownicy i nie wykonuj żadnych gestów, które mogą być uznane jako objaw
Twojego zdenerwowania lub frustracji wywołanej zachowaniem innych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy