Upalne starty, gorące wyniki. "Diabołki" znów na fali.

Zdjęcia i foto: Upalne starty, gorące wyniki. "Diabołki" znów na fali. Biegi sochaczew

2 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Podskarbińskiej w Warszawie drużyna lekkoatletyczna KM Aktywni Sochaczew startowała w dwóch imprezach sportowych. Rano odbyły się Mistrzostwa Warszawy Młodzików - zawody LDK, a po południu Liga Lekkoatletyczna. 

Aktywne dziewczyny przyzwyczaiły wszystkich do udanych występów na lekkoatletycznych arenach. Kolejne zawody przyniosły ponownie coraz lepsze wyniki i widoczny postęp. Ogromnie Cieszy zaangażowanie ekipy w treningi. Jesteśmy zadowoleni wszyscy ze dzięki nim Sochaczew widoczny jest na regionalnych ogólnopolskich zawodach.Rywalizacje zaczęły najmłodsze dziewczyny urodzone w latach 2004-2006. Jedne z nich debiutowały na tak dużych zawodach, inne ustanawiały swoje rekordy życiowe.
Mocno w zawody weszła Julia Skomiał sprinterski odcinek przebiegła w 13.43. Poprawiła rekord życiowy, nabiegała 4 klasę sportową. Awansowała do ścisłego finału. W finale zajęła ostatecznie 9 lokatę z wynikiem 13.77. Debiutantka Urszula Walisiewicz dystans jednej prostej przebiegła z wynikiem 13.66. Znakomity wynik jak na pierwsze 100 metrów przebiegnięte w oficjalnych zawodach lekkoatletycznych. Oczywiście jest to również 4 klasa sportowa.Kolejny dobry szybki bieg zaliczyła Michalina Gosik. 13.74 jest nową życiówką młodziutkiej sprinterki. Uzyskany wynik jest również na miarę 4 klasy sportowej.W biegu na 100 metrów zadebiutowały Zuzanna Basior i Dominika Czubak. Na debiucie trochę się "spaliły". Dominika pokonała 100 w 15.11, Zuzia w 16.08. Obydwie dziewczyny stać na więcej i z pewnością już wkrótce nastąpi poprawa wyników. W 100 metrowej rywalizacji uczestniczyło 50 zawodniczek.
Znakomity bieg na 300 metrów odnotowała Urszula Walisiewicz z nową życiówką 46.77 była 10 na 29 zawodniczek. Uzyskany wynik dał Uli 5 klasę sportową. 
Dziewczyny startowały również w skoku w dal. Michalina Gosik zajęła 9 miejsce z rezultatem 4.26, Zuzanna Basior 12 z wynikiem 3.68, 17 miejsce Dominika Czubak 2,77. Wszystkie dziewczęta skakał z belki (choć są rocznikiem 2006 - który to na swoich zawodach skacze z metrowej strefy) stąd wyniki troszkę słabsze niż za zwyczaj. Pomału wkraczamy w doroślejszą lekką atletykę.
Na deser lekkoatletycznej rywalizacji najmłodszych sztafeta 4x100 w składzie: Zuzanna Basior, Urszula Walisiewicz, Dominika Czubak, Michalina Gosik zajęła 6 miejsce na 8 ekip. Dziewczyny były najmłodsze jako jedyne z 2006 roku (U14). Uzyskany wynik 57.83 plasuje naszą sztafetę na 2 miejscu w Polsce w kategorii U14. 
Po południu do rywalizacji przystąpiły najstarsze nasze reprezentantki.W skoku w dal 8 miejsce z dobrym wynikiem 4.85 (życiówką) zajęła Kinga Burzyńska. Wynik Kingi to 4 klasa sportowa. Justyna Karczewska skakała blisko swojej życiówki ale tym razem nie udało się jej poprawić. Wynikiem 4.35 zajęła 10 miejsce w konkursie.  
Bieg na 200 metrów to trzy starty i 3 rekordy życiowe z czego 2 wyniki na 4 klasę sportową.Kinga Burzyńska 27.96 - życiówka i 4 klasa sportowaWeronika Lewandowska 28.13 - życiówka i 4 klasa sportowaJustyna Karczewska 30.91 - życiówka
Starty całej drużyny były niesamowicie udane, choć upalna pogoda dawała się we znaki.Najbliższe zawody już w sobotę 8 czerwca. Dla najmłodszych Mistrzostwa Mazowsza U14 i U12 dla starszych ponownie Liga Lekkoatletyczna. Trzymamy kciuki za poprawę wyników.
KM Aktywni Sochaczew bardzo dziękują za wsparcie Aljeka Group i UM Sochaczew. 


Więcej na www.emekwbiegu.blogspot.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy