Upalne starty w Kielcach, Warszawie i Łodzi

Zdjęcia i foto: Upalne starty w Kielcach, Warszawie i Łodzi Biegi sochaczew

W dniach 27-28 czerwca 2020 roku reprezentantki KM Aktywni Sochaczew uczestniczyły w dwóch mityngach lekkoatletycznych rozgrywanych w Kielcach i Łodzi.

Obydwa starty można uznać z bardzo udane. Dziewczyny poprawiły swoje rekordy życiowe i wyraźnie widać że z zawodów na zawody jest coraz lepiej.

27 czerwca do Kielc wybrały się Julia Skomiał, Michalina Gosik i Weronika Krzemińska. 

Na sprinterskim odcinku 100 metrów Julia Skomiał wybiegała czas 13,28, przy wietrze +0.4 m/s była 2 w serii. Tym samym nabiegała nowy rekord życiowy.

Dobrą formę prezentowała Michalina Gosik, podobnie jak Julia startowała na 100 metrów. Wynik 13.75 jest wyrównaniem rekordu życiowego sprzed tygodnia. 

Patrząc na wyniki naszych młodziczek (ur. 2005-2006) Uzyskane rezultaty dały 8 miejsce Julii i 11 miejsce Michalinie. Do rywalizacji na 100 metrów przystąpiły 24 młodziczki.

Do udanych startów występ w Kielcach zaliczy również Weronika Krzemińska reprezentująca KM Aktywni Sochaczew w rzucie młotem. W rywalizacji juniorek młodszych (ur. 2003-2004) zajęła 3 miejsce z rezultatem 31.17 - co jest jej nowym rekordem życiowym.


Tego samego dnia na obiekcie warszawskiej Skry w rzucie młotem rywalizowała Martyna Orlińska. Obecnie reprezentująca UKS Błyskawica Domaniewice. W swojej najlepszej próbie posłała 3 kilogramowy sprzęt na odległość 41.73 - zajęła 4 miejsce w mityngu. 


W niedzielę 28 z nadzieją na kolejne poprawy rezultatów wybraliśmy się do Łodzi. Poprawy rezultatów oczywiście były - misja więc wypełniona. Niestety ze względu na silny, nieregulaminowy wiatr w niektórych biegach, nie wszystkie wyniki są oficjalnymi rekordami życiowymi. 

Kolejny bardzo dobry bieg na dystansie 100 metrów miała Julia Skomiał. Pokonała dystans w 13.16. Niestety w jej serii wiał silny wiatr +2.6 m/s. Więc jest to najlepszy wyniki jaki uzyskała Julia na zawodach, ale niestety nie może być uznany jako oficjalny rekord życiowy.

Do rywalizacji na 100 metrów przystąpiła również Dominika Czubak. Jej wynik to 14.92. Podobnie jak w przypadku Julii najszybszy bieg ale przy silnym wietrze +2.4 m/s nie może być uznany za oficjalny wynik życiowy. 

W Łodzi (uwzględniając tylko młodziczki) Julia była 6, a Dominika ukończyła zawody na 10 miejscu.

W biegu na 80 metrów przez płotki zadebiutowała Michalina Gosik. W biegu eliminacyjnym pokonała dystans w 14.53 przy wietrze +0.3 m/s i ten rezultat jest jej oficjalnym rekordem życiowym. 

W biegu finałowym po małym błędzie na 4 płotku uzyskała wynik 14.75 przy wietrze +3.4 m/s. Ostatecznie zajmując 5 miejsce w rywalizacji. 


Kolejne starty już za tydzień w Warszawie, a następnie wyjazd na obóz sportowy. 


Źródło: www.emekwbiegu.blogspot.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy