Upamiętnimy śp Sylwestra Rożdżestwieńskiego

Zdjęcia i foto: Upamiętnimy śp Sylwestra Rożdżestwieńskiego  Biegi sochaczew

W najbliższą sobotę, 19 listopada kolejne sportowe wydarzenie na terenie naszego powiatu. Bieg sztafetowy pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego, bo o nim mowa skierowany jest do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, a przy tym chcą uczcić wyjątkową postać. Impreza odbędą się już po raz czwarty.

Jak przyznają organizatorzy, nie liczy się wynik, a uczczenie pamięci lokalnego dziennikarza i miłośnika sportu, komentatora wielu wydarzeń sportowych i nie tylko.

Wiele osób dziś zgodnie twierdzi, że to była wyjątkowa postać, której nikt wciąż nie jest w stanie zastąpić. Prawdziwy działacz sportowy – mówią organizatorzy imprezy.

Cele imprezy
1. Uczczenie pamięci śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego.
2. Promocja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
3. Promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego i okolic.
4. Popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej i sposobu na zdrowe spędzanie czasu wolnego.
Termin i miejsce
Impreza odbędzie się 19.11.2016 r.
10.00 – start honorowy 400 m po bieżni na stadionie MOSiR – Sochaczew, ul Warszawska 80 (następnie przejazd autobusami pod szkołę w Żukowie)
10.30 – Szkoła Podstawowa w Żukowie
Meta – Iłów (cmentarz)

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie śp Sylwestra, Wójt Roman Kujawa zaprasza wszystkich na skromny ciepły poczęstunek.

Trasa i dystans biegu
Sztafeta polegać będzie na przebiegnięciu przez grupę uczestników pewnego odcinka trasy (długość odcinka uzależniona jest od liczby uczestników). Po przebiegnięciu wyznaczonego odcinka grupa przekazuje pałeczkę kolejnej grupie, która wysiada z autobusu, a grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autobusie. Zmiana sztafet następować będzie na całej trasie biegu.

Sylwester Rozdżestwieński był dyrektorem szkoły w Żukowie, dziennikarzem sportowym i lekkoatletą, komentatorem wielu wydarzeń sportowych. Współpracował z „Echem Powiatu”, tworzył audycje sportowe w radiu Fama (dziś to Radio Sochaczew). Zmarł nagle i niespodziewanie w maju 2013 roku.

Ten bieg to uczczenie pamięci Sylwestra. Nie ma tu wygranych ani przegranych. Biegniemy, kto ile ma sił. Za nami jedzie autobus - można wsiąść jak ktoś się zmęczy. Biegniemy ok. 20 km. Do biegu włączają się trzy szkoły: z Żukowa, z Młodzieszyna i z Iłowa. Nauczyciele z uczniami czekają na trasie i co jaki czas włączają się do biegu. Ktoś wchodzi, ktoś odpoczywa.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość”, Gmina Iłów, Gmina Młodzieszyn oraz sekcja lLekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy