Zaloguj się do konta

Uroczysta sesja rady miasta oraz wystawa I love Sochaczew

Redakcja
2019-06-08
Rekreacja
Podczas piątkowego popołudnia 7 czerwca oficjalnie rozpoczęły się Dni Sochaczewa 2019. Otworzyły je takie wydarzenia jak wzniesienie flagi miasta na maszt, uroczysta sesja Rady Miasta Sochaczew na której mogliśmy gościć wielu ważnych gości. 


Wzniesieniu flagi na masz towarzyszył hejnał miasta a także otwarcie wystawy pt. I love Sochaczew. Plac Kościuszki zdobią teraz fantastyczne ujęcia miasta, które z pewnością będą dużą atrakcją. 


Uroczysta sesja Rady Miasta Sochaczew odbyła się w otoczeniu zabytkowych eksponatów Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Obrady otworzył przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek oraz przemowa Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego. Wśród zaproszonych gości zasiedli radni miasta oraz powiatowi, starosta Jolanta Gonta, Honorowi Obywatele Miasta dr. Jerzy Krupa, Jan Kopeć, Krzysztof Wasilewski. Sesja to również obecność Macieja Małeckiego, Adama Mirosława Orlińskiego, Marcin Podsędek, Łukasz Gołębiowski. Nie można zapomnieć o dyrektorze Muzeum Pawle Rozdżestwińskim. 


Podczas sesji obecni byli również przedstawiciele miast współpracujących z Sochaczewem, delegacja z Gródka Podolskiego na Ukrainie, Klub Polski i Towarzystwo Dobroczynne Polonia, delegacja Melton Mowbray. 


Całość wydarzenia uświetnił koncert zespołu "Patria" pod dyrekcją Arkadiusza Mamcarza, jak zawsze wzbudzając zachwyt. Mieszkańcy, którzy choć raz słyszeli muzyków z pewnością potwierdzą naszą opinię. 


Piątkowe popołudnie to również inauguracja Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej otwierającego nowy rozdział w sochaczewskiej turystyce, planowanych wydarzeniach czy ciekawych miejscach w mieście. 

Opinie (2)

wbienko

Ponieważ jest to wątek poświęcony Radzie Miasta pozwolę sobie na „selftrolling” i wkleję swój tekst z refleksją po obejrzeniu sesji Rady – takiej powszedniej nie świątecznej. Zachęcam również wszystkich do oglądania materiałów zarejestrowanych w trakcie sesji . Dzięki temu można sobie wyrobić zdanie na to jak funkcjonują wybrani przez nas radni, jakie mają możliwości prezentacji swoich (naszych) pomysłów i kontroli poczynań i pomysłów sprawujących władzę. Nie ograniczajcie się tylko do wyborów, obserwujcie władzę. Ostatni odcinek pt.VII Sesja Rady Miejskiej to bardzo ciekawy materiał. Otóż dowiedzieć się z niego można, że miasto pięknieje, inwestuje w komunikację i infrastrukturę sportową, i że ma wręcz doskonały budżet. Wszystko to czynione jest rękami dzielnych radnych PiSFS. Reszta tylkowbija im szpilki, to nie ludzie, to wilki*. Jeden z radnych wpadł na pomysł, aby tropić „ruiny” i „rudery” kaleczące obraz tak wspaniale kwitnącego piękna, a potem„jakoś”wpłynąć na właścicieli, by„coś”z tym zrobili. Jak i na podstawie jakich przepisów? Tego radny już nie dotyka, bo to zbyt przyziemne – on zrobił swoje, zasiał ideę walki z zaburzaniem naszego lokalnego piękna. Widocznie pomysły gdzieś są, ale trzeba je znaleźć (vide magister Schetyna :) :) :)). Niedługo staniemy się też potęgą sportową bo budujemy piękny stadion „wielofunkcyjny”. To, że nie będzie można na nim organizować poważnych zawodów lekkoatletycznych ze względu na niezgodną z przepisami bieżnię, to przecież nic nie znaczy. Niech się przepisy dostosują do nas. Racja – tu bym proponował dorzucić jeszcze ze 127 metrów i 24 centymetry i kilka dodatkowych zakrętów. No bo wiecie co robi ten stadion? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest stadion na skalę naszych możliwości. Wiecie, co my robimy tym stadionem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo*– tak przynajmniej twierdzą „merytoryczne” czynniki. Wszystko to okraszone oratorskimi fleszami jak zawsze niezwykle merytorycznego Przewodniczącego Rady – mistrza ciętej riposty sesyjnej, nieustraszonego poskramiacza defetystów.Jaki Kydryński, takie show. A tak w ogóle, to klimat sesji powinien być taki:należy popierać i nie przeszkadzać– wiadomo, zgodnie z wytyczona linią wodza. W związku z tym radni PiSFS od kilku sesji po prostu milczą i głosują zgodnie z tą niezwykle słuszną linią. Chwała Wam Dzielni Przedstawiciele suwerena. A reszta niech zamilknie ze swoimi wydumanymi problemami, które - jak to słusznie piętnują popierający i nie przeszkadzający radni - poruszają jedynie z potrzeby „parcia na szkło”, czyli aby zabłysnąć w kolejnym odcinku trzymającej w napięciu telenoweli pt. Sesja Rady Miasta. Wątków jest wiele ale nie będę „spoilerował”, sprawdźcie sami * - lekkie zapożyczenia z Mistrza Barei :) [2019-06-09 15:18]

pierwsza_krew

Nic dodać, nic ująć, Panie wbienko :) [2019-06-10 14:39]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc