Uroczystość 25-lecia powrotu ostatniego Prezydenta II RP do Ojczyzny

Zdjęcia i foto: Uroczystość 25-lecia powrotu ostatniego Prezydenta II RP do Ojczyzny Historia i tradycja sochaczew

W miniony weekend (19-20.12.2015r.) w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 25. rocznicy powrotu ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego do Ojczyzny i zakończenia misji prezydentów na emigracji.

Miałem przyjemność uczestniczyć w obchodach, w których Mazowiecka Wspólnota Samorządowa znalazła się w zaszczytnym gronie współorganizatorów. Pontyfikalna Msza Św. Dziękczynna w warszawskiej Archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe i Kolęda Środowisk Patriotycznych, któremu przewodniczył ks. Bp. Antoni Pacyfik Dydycz - Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej, Uroczysta Sesja Historyczna, to tylko część z programu uroczystych obchodów 25. rocznicy powrotu z emigracji Prezydenta II RP do Ojczyzny.

Chciałbym wyrazić słowa uznania dla wszystkich organizatorów uroczystości. W szczególności chciałbym pogratulować, a zarazem podziękować za niezmienne od lat zaangażowanie w kultywowanie polskiej tradycji i historii Pani Prezydentowej Karolinie Kaczorowskiej, Pani Annie Marii Anders oraz Panu Gniewomirowi Rokosz-Kuczyńskiemu.

Zapraszam do zapoznania się z obszerną fotorelacją z uroczystości.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy