UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA I OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

/ 25 zdjęć
Zdjęcia i foto: UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA I OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ Edukacja sochaczew
+20

W czwartek, 11 października w Szkole Podstawowej w Feliksowie od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej, ubrani w odświętny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.

Pani dyrektor szkoły, Marzena Dobrzyńska powitała gorąco przybyłych gości – wójta Gminy Sochaczew M. Orlińskiego, księdza z parafii Trojanów, radną, a jednocześnie przewodniczącą Rady Rodziców p. D. Borek, panią dyrektor GZEAS-u B. Cieślak, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów i rodziców. Szczególnie serdecznie powitała bohaterów dzisiejszego spotkania – pierwszoklasistów.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Michał i Julka życzyli, w imieniu wszystkich uczniów sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Dzieci, w scenerii jesiennego lasu pod opieką wychowawczyni, pani M. Zielińskiej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację pod tytułem „W szkole Pani Jesieni”. Po burzy oklasków, w podniosłym nastroju, w biretach na głowach, pierwszacy pokazali, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Złożywszy uroczystą przysięgę, zapewniali, że będą starali się być dobrymi i odpowiedzialnymi uczniami, zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Feliksowie.

Po przysiędze pani dyrektor dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również zestaw gier planszowych oraz paczki ze zdrowymi przekąskami. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom wielką radość.

Tego dnia obchodzili też święto nauczyciele i pracownicy szkoły, z tej okazji odbyła się krótka akademia. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewająco złożyli życzenia nauczycielom. Pani dyrektor oraz przybyli goście życzyli nauczycielom wielu sukcesów i zadowolenia z pracy.

Po części oficjalnej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie klasy pierwszej udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Feliksowie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy