Uroczystość patriotyczna w Bibliotece

Zdjęcia i foto: Uroczystość patriotyczna w Bibliotece Historia i tradycja sochaczew

9 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wieczornica obejmująca: okolicznościowy program artystyczny, biało – czerwone dekoracje, informacyjne gazetki ścienne, tematyczną wystawkę publikacji i poczęstunek.

Uroczystość rozpoczęła się w lokalu Biblioteki o godzinie 17.00. występem dzieci i młodzieży. Zaprezentowany przez uczniów SP w Iłowie program artystyczny przeniósł publiczność w okoliczności utraty niepodległości i przywrócenia Polsce państwowości po 123 latach niewoli.

Montaż słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej zaprezentowały wychowanki MOW „Dom na szlaku” w Załuskowie pod kierunkiem Urszuli Olkiewicz. Podobnie patriotycznie, choć w zupełnie innej stylistyce wybrzmiał program wokalny w wykonaniu zespołu „Iłowiacy” pod kierownictwem Tomasza Romanowskiego.

Różnorodność programu, który stał się udziałem zgromadzonej w Bibliotece publiczności potwierdza zaprezentowane tego dnia słowo mówione, śpiewane i duża dawka instrumentalnej muzyki w wykonaniu orkiestry dętej ze Słubic pod kierunkiem Szymona Ogrzebacza oraz wiersz Wandy Ligas w interpretacji Wandy Dragan.

Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, a mieszkańcom gminy, którzy na nią przybyli za udział, poświęcony czas i wreszcie za wspólne przeżywanie Święta Niepodległości, które w tym roku ma wyjątkową rangę. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy