Zaloguj się do konta

Uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości w Iłowie - relacja

Redakcja
2019-11-11
Spotkania, jubileusze

Święto Odzyskania Niepodległości w Iłowie już kolejny raz zostało uczczone w bardzo podniosły sposób. Organizatorem tego wydarzenia była Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Szczególne podziękowania należą się wiceprezesowi Wspólnoty Mariuszowi Ambroziakowi oraz Andrzejowi Ciołkowskiemu, prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej. 


Podczas uroczystości odbywającej się w głównej części przy Kolumnie Niepodległości przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża w Iłowie uczestniczyło wielu gości. Prowadzącym tą wyjątkową uroczystość był Podkanclerzy Towarzystwa Rycerskiego Braci Kurkowych Sławomir Ambroziak. Uroczystość była okazją do wręczenia Medali Niepodległości.  


Po obchodach przy Kolumnie Niepodległości zgromadzeni goście przeszli do auli Szkoły Podstawowej w Iłowie, gdzie odbył się koncert. Prowadzącym tą część uroczystości był Przemysław Predygier, a całość uświetnił występ Śpiewającej Rodziny Kaczmarków.  


Obchody Święta Niepodległości w Iłowie, które organizuje Mazowiecka Wspólnota Samorządowa są czasem, który w wyjątkowy sposób umożliwia zarówno mieszkańcom Iłowa, jaki przybyłym gościom uhonorowanie tego dnia. Zarówno uroczystości przy Kolumnie Niepodległości, jaki koncert odbył się w atmosferze podniosłości i wielu wzruszeń, które pojawiały wśród wszystkich uczestników tego wydarzenia. 


Foto: Gniewomir Rokosz-Kuczyński.  

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc