Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie

/ 22 zdjęć
Zdjęcia i foto: Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie Historia i tradycja sochaczew
+17

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku w Grzybowie (gm. Słubice, pow. płocki) odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Upamiętniono również ofiary Zbrodni Katyńskiej w 78 rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń. Podobnie jak w latach ubiegłych spotkaliśmy w miejscu posadzenia 96 Dębów Pamięci. Uroczystości poprowadził Sławomir Ambroziak.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Tomasz Robak), OSP w Juliszewie, OSP w Piotrkówku, OSP w Wiączeminie Polskim; druhowie z OSP w Słubicach (Adam Rączka, Michał Dylicki), OSP w Juliszewie, OSP w Łaziskach i OSP w Grzybowie oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza. Pododdział oraz poczty sztandarowe prowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz. Dodatkowo w tym wydarzeniu uczestniczył również Zespół Ludowy z Grzybowa. Gośćmi uroczystości byli m.in.: Generał broni pilot Wojska Polskiego – Sławomir Dygnatowski, Poseł na Sejm RP – Robert Kołakowski, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Ewa Szymańska, Radny Rady Powiatu Płockiego – Henryk Kamiński, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Proboszcz Parafii w Słubciach – Roman Batorski, Przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas uroczystości modlitwę za zmarłych odmówił Proboszcz Parafii w Słubciach Roman Batorsk, a pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i wszystkim przybyłym na miejsce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy