Urodziny POIK-u

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Urodziny POIK-u Radni i rady samorządowe sochaczew
+6

Porady udzielane przez psychologów, pedagogów i prawnika, msza święta polowa z udziałem Parafialnej Orkiestry Dętej z Bazyliki w Niepokalanowie a do tego bogata część artystyczna – wszystko to miało miejsce podczas festynu rodzinnego „Urodziny u rodziny” - pierwszych urodzinach Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, które odbyły się na terenie GOSiR-u w Teresinie.

Organizatorami tej udanej imprezy, która odbyła się w ostatnią niedzielę września było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wraz z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Urzędem Gminy w Teresinie.
Oprócz wspomnianych porad specjalistów i mszy polowej, którą celebrował o. Zygmunt Błocisz znalazły się pokazy judo oraz taneczne, występ zespołu Pędzące Jaguary i WAMP, liczne konkursy, m.in. organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie, rodzinne zawody sprawnościowe, zaprezentowano wóz strażacki gaśniczy oraz do przeznaczony do ratownictwa, był też najnowszy nabytek policji Suzuki Grand Vitara. Było stoisko garncarskiego i wioska indiańska, wyroby z wikliny, malowanie twarzy, można było przejechać się na kucyku. Harcerze z Hufca ZHP zaprezentowali pokaz z udzielania pierwszej pomocy.
Jak mówi kierownik POIK-u Monika Radwańska-Komosa celem festynu było zainicjowanie pierwszej powiatowej imprezy o charakterze profilaktycznym i prorodzinnym, odbywającej się co roku w innej gminie a także przeciwdziałanie przemocy w rodzinie poprzez pogłębianie świadomości społecznej – udostępnianie bezpłatnych materiałów informacyjnych (ulotek, broszur, literatury) i rozmowy ze specjalistami oraz promowanie imprez bez używek, a przede wszystkim świętowanie urodzin ośrodka.
W imprezie udział wzięli przedstawiciele władz powiatu ze starostą Tadeuszem Korysiem, wicestarosta Piotrem Osieckim, członkiem Zarządu Powiatu Januszem Ciurą i przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Grabarkiem na czele, władze gminy Teresin reprezentował zastępca wójta Marek Jaworski. Byli też radni gminni i powiatowi.
Atrakcji było naprawdę wiele, trudno wyliczać wszystkie, po prostu trzeba tam było być, pogoda dopisała, więc i mieszkańcy Teresina chętnie odwiedzali przez całe popołudnie teren GOSiR-u.
Do zobaczenia więc za rok, na kolejnych urodzinach ośrodka!!!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy