URODZINY KAJAKOWCÓW

/ 22 zdjęć
Zdjęcia i foto: URODZINY  KAJAKOWCÓW NGO lokalne sochaczew
+17


I stało się .

Mamy   I – sze  Urodziny Kajakowców Sochaczewa

W dniu 11.03.2018 roku na terenie Toru Motokrossowego w Sochaczewie nad przepiękną Naszą rzeką Bzurą  o godz.14.00 spotkali się  członkowie Stowarzyszenia ,,KAJAKOWCY SOCHACZEWA” wraz rodzinami , przyjaciele oraz sympatycy stowarzyszenia .

Okazją ku takiemu spotkaniu było to ,że 8 marca 2017   Stowarzyszenie ,,Kajakowcy Sochaczewa” zostało oficjalnie zarejestrowane w rejestrze Starosty Sochaczewskiego jako stowarzyszenie zwykłe i rozpoczęło swą działalność na terenie ziemi sochaczewskiej.

Jak przystało na tak uroczysty dzień pogoda nie sprawiła niespodzianki. Była przepiękna słoneczna pogoda . Na brzegu rzeki stały kajaki gotowe do pływania i chętni mieli okazję pierwszy raz w tym roku popływać po rzece. Zostało zorganizowane ognisko gdzie można było upiec kiełbaski. Przygotowano również grzańca który cieszył się wielkim powodzeniem wśród przybyłych.

Punktualnie o godzinie 14.00 Prezes Stowarzyszenia ,,Kajakowcy Sochaczewa” Mariusz Bajurski oficjalnie powitał wszystkich przybyłych i odczytał wiersz za zgodą autora jaki został na tą okazję napisany przez sochaczewianina , lokalnego poetę, barda , przyjaciela kajakowców

Sławka ,,Trojan” Trojanowskego.

KAJAKIEM PO BZURZE.

Pójdę nad Bzurę
Tam gdzie kajaki.
Złapię za wiosło;
Popłynę szlakiem.

Cieszyć Się Będę
Pięknem przyrody.
Wolnością rzeki
I super przygody.

Natura Nam dała 
Przecudny prezent.
Szanujmy Rzekę
Jak Własne Serce!.


Wiersz ten będzie swego rodzajem hymnem rozpoznawczym kajakowców i jest zapewnienie ze strony autora ,że zostanie do niego skomponowana melodia.                                             

 Tak więc czekamy z niecierpliwością na wersję muzyczną tego wiersza.

Po tej krótkiej chwili poezji Prezes Mariusz Bajurski przystąpił do niebywale przyjemnej , a zarazem słodkiej czynności dzielenia wspaniałego tortu przygotowanego przez Firmę Torcikowo – Ani. Ten kto nie był ma czego żałować. Życzeniom składanym stowarzyszeniu na ręce prezesa nie było końca. W tej niebywale przyjemnej atmosferze spotkanie zakończyło się w godzinach wieczorowych tradycyjnym pływaniem kajakami po rzece przez członków stowarzyszenia. Tego samego dnia bezpośrednio po spotkaniu niestrudzony w swej twórczości Sławek ,,Trojan” Trojanowski napisał krótki wiersz:

PIERWSZA ROCZNICA "KAJAKOWCÓW SOCHACZEWA"...
.....KAJAKI I MY......

My kajakowcy 
Chcemy bydż Sobą.
Dajemy przykład
Jak żyć z przyrodą.
Płyniemy przed Siebie,
Ciesząc Się życiem.
Krzewiąc kulturę
I pamięć o Bzurze

Chcielibyśmy wszystkim przybyłym na tą naszą skromną , aczkolwiek bardzo ważną uroczystość PODZIĘKOWAĆ ,że w tak pogodne niedzielne popołudnie zechcieli spędzić z Nami  KAJAKOWCAMI te parę godzin na łonie natury nad brzegiem rzeki która z roku na rok coraz bardziej ożywa.

 

Z kajakarskim pozdrowieniem

         KAJAKOWCY

 

 

 


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy