Urszula Pawlak – dlaczego kandyduję

/ 14 komentarzy
Zdjęcia i foto: Urszula Pawlak – dlaczego kandyduję Wybory samorządowe 2014 sochaczew

Szanowni Państwo,

Cztery lata temu, dzięki Państwa poparciu, uzyskałam dobry wynik w wyborach na urząd burmistrza miasta Sochaczew. To dzięki Państwu wykonywałam mandat radnej rady miejskiej, próbując ograniczyć błędną politykę burmistrza Piotra Osieckiego, co wobec koalicyjnej większości w radzie Sochaczewskiego Forum Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości musiało – niestety – ograniczać się do prób uzyskiwania informacji, co rzeczywiście dzieje się z miastem i informowania o tym Państwa – Mieszkańców Sochaczewa. 

Obecna kadencja zaowocowała ogromnym 27 000 000 długiem w postaci obligacji, kilkoma nieracjonalnie przeprowadzonymi inwestycjami, wysokimi cenami wody i ścieków oraz brakiem pomysłu na rozwiązanie tego problemu. 

Rządy kolejnych burmistrzów polegały na mniej lub bardziej skutecznym pozyskiwaniu i wydawaniu pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje. Kadencja obecnego burmistrza cechowała się, tym, że pozyskiwanie to ograniczyło się tylko do tzw. „projektów miękkich”, natomiast wszelkie inwestycje to praktycznie budowanie za pieniądze z obligacji. Pozyskiwanie środków zewnętrznych ograniczyło się do minimum. Nie pozyskano znaczących inwestorów, nie otwarto dzięki temu nowych miejsc pracy, a w wielu aspektach funkcjonowania miasta – jak choćby cen za wodę i wywóz nieczystości – nastąpiło wyraźnie pogorszenie. Polityka promocyjna miasta koncentrowała się na promocji burmistrza wobec mieszkańców, zamiast koncentrować się na promocji miasta na zewnątrz - wobec inwestorów, czy choćby turystów. 

Chcę zmienić ten stan rzeczy. 

Ale rządzenie i administrowanie miastem to dużo więcej niż wydawanie pieniędzy i ustalanie opłat. To kontakt z ludźmi, przyjazna atmosfera, przejrzystość podejmowanych działań, dialog, współpraca i gotowość urzędników do służenia mieszkańcom miasta.

Jako kandydat na burmistrza chcę Państwu pokazać, że istnieje inny Sochaczew. Sochaczew przemyślanych inwestycji, rozsądnej gospodarki budżetowej. Sochaczew otwarty na Państwa potrzeby i pomysły. Sochaczew dialogu i współpracy pomiędzy mieszkańcami i Urzędem Miejskim. Sochaczew współpracy miasta i powiatu. Sochaczew, w którym  burmistrz zawsze będzie gotowy do rozmowy z Państwem, nie wyłączy Waszych komentarzy i nie będzie bał się Waszej krytyki. 

Odpowiedzialny burmistrz – odpowiedzialna burmistrz nie może zarządzać miastem przez pryzmat interesu swojego i swoich popleczników. Każdemu może się coś nie udać. Czasy są trudne. Ale obecna ekipa przeprowadziła działania niezasługujące na akceptację w nowoczesnych europejskich społecznościach lokalnych. Mam na myśli przede wszystkim odcięcie się informacyjne od mieszkańców miasta, częściowe wycofanie się z portalu e-Sochaczew.pl. Podobnie nieakceptowalne było dalsze zadłużanie Sochaczewa.

Mam świadomość, że w okresie wyborczym żywicie Państwo jako wyborcy przekonanie, że jedyne, co możecie usłyszeć od kandydatów to obietnice. Jako kandydatka na burmistrza nie zamierzam takich składać. Jestem przekonana, że macie Państwo dość obietnic i że potraficie ocenić kandydatów posługujących się takim językiem. Nie chcę oferować darmowej komunikacji, czy innych gruszek na wierzbie. Myślę jednak, że realnie oceniając możliwości Sochaczewa, możemy wiele rzeczy zmienić i poprawić. Przede wszystkim powrócić do dialogu i komunikowania się. W połączeniu z rozsądnym zarządzaniem miastem przez fachowców, a nie polityków, osiągniemy sukces. Jestem o tym przekonana! 

Miasto nie należy do polityków, którzy traktują je, jako obszar nieustającej kampanii wyborczej, ale do Nas – jego mieszkańców.  

Chcę podkreślić, że nie podjęłabym się kandydowania w wyborach, gdyby nie grupa wspaniałych, zaangażowanych w życie Sochaczewa ludzi – kandydatów "Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew" do rady miasta i rady powiatu sochaczewskiego.

Jeszcze w tym tygodniu jako kandydatka na burmistrza wraz z Komitetem Wyborczym Wyborców „Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew” rozpoczniemy prezentację naszych propozycji programowych i pomysłów na Sochaczew. Będziemy również prezentować naszych kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. 

Wierzę, że dzięki Państwa poparciu razem będziemy mogli tworzyć Sochaczew jako nowoczesne europejskie miasto położone w najbliższym sąsiedztwie stolicy. 

Urszula Pawlak

Kandydatka na urząd burmistrza miasta Sochaczew

KWW „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew”  


Zapraszamy na nasze strony na e-Sochaczew.pl i na Facebooku. 


http://po-sochaczew.e-sochaczew.pl/media/index.php?MediumID=288

https://www.facebook.com/pages/KWW-Porozumienie-Obywatelske-Sochaczew/1497880503785739?fref=ts

https://www.facebook.com/pages/Urszula-Pawlak/1414682598784669?fref=ts


KONTAKT:

kom. (0) 502 834 271

e-mail: porozumienie.sochaczew@gmail.com 


 5
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (14)

zabczynski227zabczynski227
0
Pani Urszulo ma Pani mój głos i mojej rodziny. To bardzo dobrze ,że w przeciwieństwie do niektórych kandydatów nie obiecuje Pani gruszek na wierzbie , a twardą walkę aby to miasto doprowadzić do normalności . Bo nie sztuką jest aby przez 3 i pół roku nie robić nic , a potem nagle po wzięciu obligacji robić po łepkach wszystko ,ąby tylko było widoczne.
Dla mnie jest Pani odważną kobietą ,że podjęła Pani wyzwanie , a z Pani doświadczeniem do pozyskiwania środków unijnych, jestem przekonany ,że walka o miasto , o lepsze jutro dla moich dzieci, skończy się sukcesem. Pozdrawiam i trzymam kciuki. (2014-10-10 08:36)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Piękne słowa. Miejmy nadzieję, że większość naszych mieszkańców myśli tak jak Pan i odda swój głos na Urszulę Pawlak. Nasze miasto zasługuje na normalność i przejrzyste zasady współpracy między Urzędem Miejskim a mieszkańcami. Burmistrz musi być osobą otwartą na problemy swoich mieszkańców.To przede wszystkim chce zmienić Urszula Pawlak. Osobiście też nie widzę przy obecnych rządach cienia perspektyw dla nas, a nie wspomnę już o kolejnych pokoleniach. Dziś mamy za to okazje i być może ostatnią szansę na to, aby to zmienić i zacząć budować Sochaczew relacji międzyludzkich, a nie wszechobecnej propagandy i niepotrzebnych walk !!! (2014-10-10 10:39)
matka polkamatka polka
0
Pani Urszulo ma Pani również mój głos, mojej rodziny i bliskich. Jest Pani godna zaufania. Podziwiam za odwagę. Życzę dużo sukcesów całemu Stowarzyszeniu . (2014-10-10 12:29)
kuc300kuc300
0
Chyba bardzo długo Ludzie Osieckiego -rugbisty przygotowali się na atak po programie . A tu Panie Osiecki dupa . Pana rzecznik bidon ma takie wpisy ,że każdy może go poznać z daleka . Ten pseudo dziennikarzyna doprowadził Pana do tego , że odda Pan fotel burmistrza , bo Pan jest człowiekiem nie odpowiedzialnym , kłócącym się , a do tego zero doświadczenia w pracy miejskiej .Dobór przez Pana współpracowników to kompletna klapa . Żaden porządny człowiek nie chciał z Panem pracować , a inni porządni robili to pod strachem utraty pracy .Panie Osiecki idź Pan do Nowej SUCHEJ , i nie pokazuj się w mieście bo to wstyd. A do tego w gronie niby sobie oddanych podobno mówi Pan , że jeżeli Ci do powiatu nie uzyskają odpowiedniej ilości głosów to Pan i wykopie. To takie Nowoosieckie. (2014-10-10 19:51)
IrekisIrekis
0
mój głosik też dla Urszuli (2014-10-11 19:14)
nitronitro
0
wreszcie ktoś nie mówi o sobie tylko o nas mieszkańcach, myślę, że kobieta może wreszcie ogarnie ten cały bałagan i zamiast wydawać lekką ręką nasze pieniądze na bzdety, dwa razy obejrzy każdą złotówkę zanim ją wyda, a inwestycje będą przemyślane i zrobione solidnie. pani Urszulo ma pani mój głos i mojej rodziny oraz znajomych.
(2014-10-12 06:54)
przemek_tprzemek_t
0
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta... życzę Pani, żeby w trakcie tej paskudnej politycznej walki wygrała Panie wiedzą merytoryczną a nie szukaniem błdów politycznych przeciwników.
Powodzenia Pani Ulu. (2014-10-12 09:02)
NovJanNovJan
0
Irekis napisał:
"mój głosik też dla Urszuli [2014-10-11 19:14:]"

Panie Irku, zaskoczył mnie pan tym stwierdzeniem dokumentnie , nie spodziewałem się

"W połączeniu z rozsądnym zarządzaniem miastem przez fachowców, a nie polityków, osiągniemy sukces"
czy ktoś z Państwa może mi więcej napisac o fachowcach o których piszecie?
proszę tego nie rozpatrywać w kwestii jakiejkolwiek złośliwości - chciałbym po prostu to wiedzieć / poznać te osoby z państwa zapleczanovjan (2014-10-12 12:35)
Edyta KEdyta K
0
"Miasto nie należy do polityków..."- tylko do nas mieszkańców - głos mój i mojej rodziny na Panią Ulę Pawlak
(2014-10-12 18:47)
anetapiasanetapias
0
Mój głos wędruje do Pani- Sochaczew to miasto, które potrzebuje rozsądnych działań. (2014-10-12 20:09)
IrekisIrekis
0
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale kampania wyborcza dla pełnomocnika to trudny okres czasu.
Od kilku miesięcy rozmawiamy z wieloma osobami mającymi trzy podstawowe pozytywne cechy osobiste
Po pierwsze mówią prawdę
Po drugie dysponują wiedzą, która jest niezbędna w zarządzaniu miastem
Po trzecie trzymają się z dala od wszelkiej maści partii politycznych

Jako pełnomocnik Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew z całą stanowczością mówię, że nigdy nikomu nie proponowaliśmy jeszcze objęcia żadnego stanowiska w samorządzie gdybyśmy wygrali wybory.
Wiele osób chciało tworzyć gabinety cieni, rozdzielać zaszczyty oraz laury i z takimi bez żalu z naszej strony rozstaliśmy się w przyjaźni.
Gdy wygramy wybory liczę, że z Pańską pomocą to na pewno kilka kluczowych stanowisk obejmą osoby, którym Urszula ufa. O tym, komu ufa i kto ma kompetencje do wzięcia współodpowiedzialności za miasto dowiemy się wszyscy po wyborach .
Serdecznie pozdrawiam Irek Kisiołek
Pełnomocnik wyborczy KWW POS
(2014-10-12 20:23)
GąsiorGąsior
0
Ja myślę, Panie Janie, że już tylko w gronie kandydatów są osoby znające się na rzeczy. Takie z doświadczeniem i bez. W różnych branżach i w samorządzie. Kluczem do sukcesu wydaje mi się łączenie doświadczonych samorządowców z ludźmi, którzy w tym jeszcze nie siedzieli. Wtedy powstaje jakiś ruch. Osobiście będę do takich rozwiązań namawiał naszą kandydatkę na burmistrza i wszystkich innych kandydatów POS. (2014-10-12 22:30)
robroyrobroy
0
jak wiadomo kobieta jest bardzo miła w dotyku ale strasznie szorstka w obcowaniu,powiedz że jest super - owionie Cię promiennym uśmiechem,powiedz że idziesz na piwo- nie ma przebacz, ale suma sumarum chce dobrze i trzeba się z sankcjami pogodzić,chyba jestem za kandydatką,pozdrawiam (2014-10-18 18:16)
kacperskyykacperskyy
0
pani urszulo merytoryką wypowiedzi, stylem wolnym od wrogosci czy obrzucania innych blotem zostawia pani reszte kandydatkow daleko w tyle. dosyc mamy juz wewnetrznej walki i skupiania sie tylko na wlasnych potrzebach partii.....dodatkowo zamiast opowiesci science fiction posiada pani sensowny program skupiajacy sie na rozwiazaniu najwiekszych bolaczek tego miasta. to wszystko stawia pania w moich oczach jako jedynego kandydata na burmistrza w nadchoadzacych wyborach. (2014-10-30 08:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy