Urszula Pawlak – plan i pomysły dla Sochaczewa

/ 12 komentarzy
Zdjęcia i foto: Urszula Pawlak – plan i pomysły dla Sochaczewa Wybory samorządowe 2014 sochaczew

Szanowni Państwo,

z ogromną satysfakcją przedstawiam Państwu mój plan i pomysły dla Sochaczewa na najbliższe lata. Jest on wynikiem pracy wszystkich kandydatów i sympatyków KWW „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew”.

Nasz plan i pomysły dla Sochaczewa prezentujemy w ujęciu porównawczym z dokonaniami obecnego burmistrza miasta. W naszej ocenie intensywne i kosztowne działania propagandowe Piotra Osieckiego nie mogą przesłonić faktu, iż dalsze brnięcie w zaciąganie kredytów i finansowanie z nich inwestycji o charakterze pokazowym, doprowadzi w konsekwencji do niebezpiecznej stagnacji miasta. 

Abyśmy dalej mogli się rozwijać i zmieniać, musimy znaleźć źródła finansowania dla miasta. A te co do zasady są dwa: inwestorzy i środki unijne. Każdy, kto uważa, iż miasto będzie rozwijać się za pieniądze z kredytów czy obligacji, mija się z prawdą.

Moje działania chcę będę koncentrować na trzech elementach. Dwa pierwsze to znalezienie źródeł dochodów dla miasta. W tej grupie zagadnień będę się koncentrować na:

  • Pozyskiwaniu środków z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020,
  • Opracowaniu „Programu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dla Sochaczewa”
  • Stworzeniu kompleksowej oferty inwestycyjnej dla miasta i sprowadzeniu do Sochaczewa nowych inwestorów.

Kolejnym priorytetem będzie odbudowanie komunikacji i dialogu pomiędzy Urzędem Miejskim i mieszkańcami. Jeżeli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, moim pierwszym krokiem będzie powrót do otwartej polityki informacyjnej miasta we wszelkiego rodzaju mediach i na sesjach Rady Miejskiej. 

Sprawą najbardziej naglącą jest kwestia wysokich cen za wodę i ścieki. Moim celem jest przeprowadzenie audytu obejmującego przychody i koszty Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz stopień realizacji programu poprawy gospodarki wodno-kanalizacyjnej dla miasta. Od tej sprawy rozpocznę moje urzędowanie, w przypadku wyborczego sukcesu.  

Nieumiejętność korzystania z funduszy unijnych przez Piotra Osieckiego doprowadziła do tego, że miasto musiało oddać około 50 milionów złotych na projekt poprawy gospodarki wodno-kanalizacyjnej, dlatego równolegle rozpocznę przygotowania wniosków, które pozwolą na odzyskanie tych środków.

Pozostałe idee i pomysły dla Sochaczewa znajdziecie Państwo w załączonym materiale. Będzie on kolportowany na terenie całego miasta.

Zachęcam Państwa do szczegółowego zapoznania się z nim, zgłaszania do niego uwagi i wniosków. Jego elementy będą rozwijane w kolejnych dniach kampanii wyborczej na www.e-Sochaczew.pl. na naszych profilach na Facebook’u oraz na stronie www.urszulapawlak.pl


Urszula Pawlak

Kandydatka na burmistrza Sochaczewa

KWW „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew


 5
Oceń
(4 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (12)

zabczynski227zabczynski227
0
Nieumiejętność korzystania z funduszy unijnych przez Piotra Osieckiego doprowadziła do tego, że miasto musiało oddać około 50 milionów złotych na projekt poprawy gospodarki wodno-kanalizacyjnej, dlatego równolegle rozpocznę przygotowania wniosków, które pozwolą na odzyskanie tych środków. i oto chodzi aby rozsądnie wykorzystać do maximum środki z unii , tak jak robią inne miasta. Życzę zwycięstwa , a myślę ,że mieszkańcy widząc co Pani robi , sami będą chcieli pomóc. Już pierwszym Pani sukcesem , jest to ,że nie blokuje Pani możliwości zabrania głosu. I nie boi się Pani nawet tych krytycznych. (2014-10-21 10:54)
JUTEXJUTEX
0
Nic ująć nic dodać .Plan mądry i rozwojowy,oby udało wprowadzić się w życie!! 100 % poparcia.Wszyscy mieszkańcy powinni przeczytać. (2014-10-21 14:10)
hattorihattori
0
Pani Urszulo, mam do Pani 3 pytania. Pozwolę sobie cytować.

1. "...dalsze brnięcie w zaciąganie kredytów i finansowanie z nich inwestycji o charakterze pokazowym..." A które ma Pani na myśli (poza zapewne "pasażem" chodakowskim)? Bo parking na stacji jest bardzo potrzebny na przykład. Podobnie jak utwardzanie dróg.

2. "Kolejnym priorytetem będzie odbudowanie komunikacji i dialogu pomiędzy Urzędem Miejskim i mieszkańcami. " Tzn. Pani zdaniem wcześniej była taka otwarta polityka komunikacyjna? Czym się przejawiała? Tylko proszę nie pisać, że można było komentować artykuły ;)

3. Czy ma Pani pomysł na "sprowadzenie" inwestorów (to Pani priorytet). Czy ma Pani kontakty biznesowe, doświadczenie w relacjach korporacyjnych, sukcesy w realizacji projektów komercyjnych z sektorem prywatnym?

Dziękuję za odpowiedź (jeśli uda się Pani znaleźć czas).
Wyborca :)
(2014-10-21 20:50)
GąsiorGąsior
0
Jeśli ma Pan Swoje zdanie odnośnie komentarzy, to po co Pan pyta. Pokazowe inwestycje to w zasadzie wszystkie inwestycje, jakie przeprowadził Osiecki, choć mówię w swoim imieniu teraz. A Osiecki miał te kontakty biznesowe i "doświadczenie w relacjach korporacyjnych"? Chyba nie, bo zdziałał tyle, co kot napłakał. Znaczy mniej nawet. Za Czubackiego można był komentować, a Daniel Wachowski, który był dobrym rzecznikiem, odpowiadał na każde pytanie. A teraz mamy, no właśnie, to co mamy. Człowieka, który przez 4 lata sprawowania swojej funkcji odpowiedział na 4 pytania - jedno na rok. (2014-10-21 21:20)
kuc300kuc300
0
hattori Tak na prawdę to nie wiadomo o co Panu chodzi Te pytania to albo pod wpływem , albo bardzo nie przemyślane. Mało konkretne i bardzo nie zrozumiałe . Prosimy o jasne pytania , i na pewno Pan uzyska odpowiedź. (2014-10-21 21:35)
hattorihattori
0
Ale ja Was pytam? I po co atakujecie? Sobie tylko świadectwo wystawiacie. Ja pytam o doświadczenie pani Urszuli a Pan mi o Osieckim.. tragedia. Kuc300 mam nadzieję, że pytania będą jasne dla Pani Urszuli, a nie dla Ciebie (bez obrazy). (2014-10-21 21:45)
GąsiorGąsior
0
Panie Hattori, pozostaje wyrazić ubolewanie, że przybrał Pan nick po tak zacnej postaci. Sam musi Pan Sobie opowiedzieć, czy Pan nań zasługuje. O ile nie jest Pan jeszcze jedną metamorfozą pana, którym można w Sochaczewie straszyć małe dzieci. (2014-10-21 21:50)
hattorihattori
0
Drogi Panie, kończę w takim razie tą krótką pogawędkę, bo jak widzę nie ma ona sensu a wymiana "uprzejmości" z Państwem nie sprawia mi przyjemności. Co więcej obiecuję już nie wypowiadać się pod Państwa artykułami by nie zaśmiecać wyrazów poparcia zbędnymi pytaniami. (2014-10-21 22:00)
urspawurspaw
0
Szanowny Panie - pisząc o inwestycjach pokazowych miałam na myśli, to, że cztery lata kadencji burmistrza Osieckiego to tylko propaganda sukcesu, zero inwestycji. Jeżeli chodzi o realizację tzw projektów twardych zaczęło i skończyło się na inwestycjach rozpoczętych przez poprzednią ekipę. Nadszedł rok wyborczy i inwestycje ruszyły pełną parą. Cel był jeden wygrać wybory. Bardziej oczekuję od burmistrza przemyślanej strategii rozwoju miasta a nie chaotycznych inwestycji. Jeżeli chodzi o komunikację z mieszkańcami, to problemem jest nie tylko brak komentarzy na e-sochaczew. Wiele osób zgłaszało się do mnie jako radnej miejskiej, prosząc o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów, gdyż okazywało się, że kierując pisma do burmistrza, czy przewodniczącej rady miejskiej nie otrzymywali w ogóle odpowiedzi. Nie wymienię nazwiska osoby ale powiem, że m.in chodziło o drogę przy kościele w parafii Karwowo. Wielokrotnie na sesjach Rady Miejskiej dochodziło do sytuacji, że mieszkańcy chcąc przedstawić swój problem, nie zostali dopuszczeni do głosu przez przewodniczącą. I to trzeba zmienić bo burmistrz i radni są dla mieszkańców a nie odwrotnie. Co do pytania o doświadczenie w relacjach korporacyjnych to mam za sobą ośmioletni staż pracy w dużej korporacji.
(2014-10-21 22:31)
plastekplastek
0
Panie Hattori nad inwestycją parkingu przy PKP też trzeba było się trochę zastanowić.Kopiowanie na siłę, na zasadzie bo inne miasta mają nie zawsze jest celowe.Przy Starostwie jest duży parking zamykany wieczorem ,może warto było go wykorzystać ,trochę rozbudować.Ulica przebiegająca pod wiaduktem od Dworca PKP też do wykorzystania np.zrobić zatoczki,jest mało uczęszczana może być jednokierunkowa.Prawdopodobnie wiele innych rozwiązań znalazło by się,zanim wydane zostały pieniądze wszystkich mieszkańców .Zaznaczam,że nie wszyscy jeżdżą koleją i mają inne oczekiwania budżetowe od miasta.W kwestii inwestorów ,to nikt nie przynosi ich w teczce ,czy wytrzepuje z rękawa,oni pojawiają się ,trzeba tylko być otwartym na ich wizje i współpracować.Brak przygotowanej infrastruktury i wybujałe oczekiwania prze lata blokują rozwój miasta.Inwestor pojawia się sam tam gzie może zarobić trzeba tylko współpracować,być otwartym na zmiany i komunikatywnym a nie urzędnikiem "na prawie"ustawa mówi i spadaj petencie .To jest proszę Pana ta konieczność dialogu,komunikacji.Prywatne kontakty biznesowe burmistrza są na sprawowanym przez niego urzędzie podejrzane ,może być posądzony o stronniczość decyzyjną lub jeszcze gorzej.Można tak długo ,tylko trzeba skończyć ze sloganami i podjąć dialog szeroko rozumiany z małym i dużym w przenośni.Działać a nie zasłaniać się ustawami prawnymi. (2014-10-22 09:35)
matka polkamatka polka
0
Ten plan mnie pozytywnie zaskoczył dlatego jestem na 200 % na TAK. Wszystko zrozumiałe. Życzę zwycięstwa i widzę już lepsze sochaczewskie jutro.

(2014-10-22 22:29)
kacperskyykacperskyy
0
najwazniejsze to zaczac cos robic w koncu dla ludzi w tym miescie, znalezc na to pieniadze i wprowadzac plany w zycie a nie tylko o nich mowic.. a wychodzi jak to widzielismy przez ostatnie kilkanascie lat. znam osobiscie kilka osob kandydujacych do rady miejskiej z listy KWW POS. znam ich programy, poglady, zaangażowanie i moim zdaniem jesli do rady dostanie sie wiekszosc ludzi z KWW POS + pani urszula jako burmistrz to mamy ogromne szanse na pozytywne zmiany w sochaczewie. wierze ze w naszym miescie jest duzo madrych ludzi, ktorzy w nadchodzacych wyborach podejma madre decyzje. (2014-10-30 08:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy