Uruchomiono darmową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w Sochaczewie

Zdjęcia i foto: Uruchomiono darmową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w Sochaczewie  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie powstała wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i rehabilitacyjnego. Mogła zostać uruchomiona dzięki Mazowieckiemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża, który to przekazał na ten cel specjalistyczne urządzenia. 

Jak wiadomo jednym z zadań Polskiego Czerwonego Krzyża jest niesienie pomocy osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. W związku z tym organizacja humanitarna stale stara się pozyskiwać z różnych źródeł pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, który ma na celu poprawę komfortu życia oraz zapobieganie marginalizacji i izolacji osób starszych. Wielu sochaczewskich niepełnosprawnych seniorów z racji braku odpowiednich elementów pomocniczych jest na co dzień uwięzionych w domu, a czasami wręcz we własnym łózku. Teraz jest szansa to zmienić dzięki wypożyczalni mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieszczącym się przy alei 600-lecia 90. 

Sprzęt jaki pozyskał sochaczewski ratusz w porozumieniu z PCK to:

- sześć rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych;

- sześć wózków inwalidzkich;

- osiem balkoników ortopedycznych ;

- osiem kul ortopedycznych.

Całkowita wartość wyżej wymienionych urządzeń to około 21 tys. zł. Mogą z niego korzystać tylko mieszkańcy Sochaczewa, którzy posiadają zaświadczenie lekarskie wskazującym na konieczność korzystania z określonego typu urządzeń. Sprzęt można użytkować maksymalnie rok. Wypożyczalnia nie pobiera żadnych opłat, wymaga jedynie, by zwracane przedmioty wróciły w niepogorszonym stanie. Każdy zainteresowany podpisze z MOPS stosowną umowę zawierającą zobowiązanie do dbania o powierzone przedmioty, pokrycia ewentualnych kosztów napraw, gdyby okazało się, że doszło do ich uszkodzenia. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. 

(źródło UM Sochaczew)

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy