Urząd Gminy Rybno organizuje konkurs na ferie

Zdjęcia i foto: Urząd Gminy Rybno organizuje konkurs na ferie Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W dniu 30 stycznia 2020 r. Urząd Gminy Rybno ogłosił dla dzieci zamieszkujących teren gminy Rybno konkurs pn. „Bezpieczne ferie z gminą Rybno”. 


W konkursie, oprócz miejsca zamieszkania, istotny jest wiek uczestnika- adresatami są uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. 


Konkurs ma na celu przedstawienie, jak w ciekawy i bezpieczny sposób można spędzić ferie. Jak wskazano w Regulaminie konkursu, chodzi również o promocję zachowań prozdrowotnych, w tym eliminację uzależnień m.in. od Internetu. 


Prace konkursowe należy wykonać  w jednej z technik płaskich (kredki, farby, plastelina, bibuła itp.) w formacie A3 lub A4 (uczestnik konkursu ma dowolność w wyborze formatu oraz techniki wykonania pracy).

Prace, w dwóch kategoriach- klasy I-III oraz klasy IV-VIII,  będą oceniane przez komisję konkursową według kryteriów:

- zgodność treści pracy z treścią tematu konkursu,

- inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki,

- czytelność przekazu,

- ogólne wrażenia estetyczne.


Prace, z niezbędnymi załącznikami, należy składać do 21 lutego 2020 r. do godz. 15.00           w sekretariacie Urzędu Gminy Rybno, ul. Długa 20,96-514 Rybno.


Dla laureatów trzech pierwszych miejsc i wyróżnień w obu kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe.  

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w marcu 2020 r. 

Szczegółowe informacje na stronie: http://gminarybno.com/n,konkurs-plastyczny-pn-bezpieczne-ferie-z-gmina-rybno 


Jak mówi Wójt Gminy Rybno, Pan Damian Jaworski:

- Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów gminy Rybno, nie tylko tych, uczęszczających do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie. Wiemy,       że nasi mieszkańcy uczęszczają do placówek oświatowych w innych miejscowościach, na przykład Giżycach, Janowie, Erminowie czy Sochaczewie, stąd pomysł na taka formułę. Mam nadzieję, że kreatywność najmłodszych mieszańców naszej gminy pozwoli stworzyć niesamowite prace, które swym przekazem uświadomią innym, że fajne ferie to nie tylko te, spędzone przed telewizorem lub komputerem. Dla osób, które zajmą pierwsze trzy miejsca oraz otrzymają wyróżnienia przewidziano ciekawe nagrody rzeczowe. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy