Rada Gminy Sochaczew wspiera sochaczewską komendę

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Rada Gminy Sochaczew wspiera sochaczewską komendę   Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Do sochaczewskiej komendy trafił nowy pojazd. Hyundai i20 będzie służył policjantom dzielnicowym oraz Zespołowi ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. 


Nieoznakowany samochód został sfinansowany przez Urząd Gminy Sochaczew oraz Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie. Jak mówi wójt Mirosław Orliński:

"O pomocy Komendzie Powiatowej Policji zdecydowaliśmy już w roku poprzednim. Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie dofinansowania pojazdu dla KPP. Zawsze gdy Komenda Powiatowa oraz Wojewódzka zwraca się do Rady Gminy Sochaczew o pomoc, w formie dofinansowania czy to zakupu samochodu, dodatkowych służb czy szkoleń dla młodzieży, takie zapytania spotykają się z pozytywną opinią radnych. Zarówno w formie przekazania środków finansowych jak i pod względem organizacyjnym. Radni jak i mieszkańcy gminy uważamy, że jednym z najważniejszych aspektów jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo młodzieży oraz wszystkich mieszkańców. 

Rada Gminy Sochaczew zna potrzeby policji i zawsze przychylnie opiniuje wnioski o wsparcie. I tym razem ta pozytywna współpraca rady z KPP Sochaczew zaowocowała dofinansowaniem zakupu radiowozu. 

Samochód już został włączony do pracy. W dniu 30 stycznia rada spotkała się z Komendantem oraz przedstawicielami KPP Sochaczew podczas przekazania pojazdu. Jesteśmy zadowoleni, że udało się takie działania wdrożyć i pojazd został przekazany do pracy w sochaczewskiej komendzie".

Należy nadmienić, iż zakup radiowozu to nie jedyne wsparcie jakie KPP Sochaczew uzyskało od Rady Gminy Sochaczew. Nowo powstający budynek komendy przy ulicy 1 Maja także mógł liczyć na wsparcie. 

"Rada Gminy podchodzi bardzo przychylnie do współpracy z KPP. Duży zastrzyk finansowy został włożony w budowę nowej komendy powiatowej. Z inspiracji także samorządu gminy Sochaczew na terenie powiatu sochaczewskiego opracowano dokumentację projektową. Na budowę budynku komendy rada gminy także przekazała znacznych środków finansowych. Rada uważa, że bezpieczeństwo jest podstawowym zadaniem jakie powinno byś realizowane na terenie gminy. Do zadań w jakie włączyła się gmina Sochaczew można zaliczyć wiele innych działań. Wsparliśmy zakup psa policyjnego, dodatkowych godzin służb, wyposażenia. Dzięki dobrej współpracy z sochaczewską policją, Komendantem te działania zawsze przebiegają bardzo sprawnie. Oświata, bezpieczeństwo, zdrowie to najważniejsze zadania dla rady gminy, które zawsze pozostają na czele naszych starań".

Przekazanie radiowozu odbyło się w dniu 30 stycznia br. Uczestniczyli w nim z ramienia Urzędu Gminy Sochaczew Wójt Mirosław Orliński, Przewodniczący Rady Gminy Czesław Ćwikliński oraz przedstawiciele z gminy, a także Komendant KPP Sochaczew insp. Michał Safjański, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. marek Jabłoński oraz Naczelnik Wydziału Prewencji sochaczewskiej jednostki podinsp. Adam Supeł.


Zdjęcie KPP Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

RouterRouter
0
git fura (2019-02-03 10:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy