Urząd szuka opieki dla bezdomnych zwierząt - nie dalej niż 70 km od miasta

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Urząd szuka opieki dla bezdomnych zwierząt - nie dalej niż 70 km od miasta Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Burmistrz miasta Sochaczew ogłosił przetarg na zapewnienie opieki dla bezdomnych zwierząt domowych z terenu Gminy Miasto Sochaczew w terminie 01 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku.


Do 4 grudnia mają czas oferenci, którzy są zainteresowani sprawowaniem opieki nad zwierzakami z ternu Sochaczewa. Głównymi zadaniami będzie sprawowanie opieki prze 24 godziny na dobę przez 7 dni  w tygodniu, wyłapywanie zwierząt do 10 godzin od przyjęcia telefonicznego zgłoszenia oraz przejęcie tych, które znajdują się w schronisku w Płocku. Miasto przewiduje, iż szacunkowo będzie około 10 odłowionych zwierzą w miesiącu jednak zastrzega sobie możliwość zmiany tej liczby. 


Podmiot będzie usiał prowadzić także ewidencję odłowionych zwierząt, czy też sterylizowania oraz leczenia. Mioty ślepe mają być usypiane oraz utylizowane. 


Umożliwianie oraz prowadzenia akcji promujących adopcję to także jedno z głównych zadań miejsca, które będzie sprawowało opiekę nad zwierzakami z terenu Sochaczewa. 


Wymagania jakie stawia urząd to między innymi odległość od Sochaczewa nie większa niż 70 km, nie więcej niż 500 zwierząt w schronisku, w boksach powinno znajdować się nie więcej niż 2 zwierzaki z możliwością swobodnego poruszania się. 


Urząd dopuszcza również powierzenie części zamówienia podwykonawcom. 


Przypominając, obecnie wyłapane zwierzęta z Sochaczewa są przewożone do schroniska w Płocku, które według ustaleń świadczy usług do końca grudnia 2019 roku. 


Dla nas nadchodzi czas przygotowania do świąt, ciepła i domowego klimatu. W tym samym czasie zwierzaki z terenu miasta będą oczekiwać na to co się z nimi stanie. 


Miejmy nadzieję, że do zapytania ofertowego zgłosi się podmiot, który będzie bliższy nam jako mieszkańcom, bo nie ukrywając mieszkańcy sami często przywozili zagubione czy znalezione zwierzaki do schroniska Azorek. Teraz z pewnością taka chęć występuje rzadziej, bo odległość do Płocka jest znacząca. Gdyby udało się znaleźć miejsce bliższe naszemu miastu z pewnością byłoby to lepszym rozwiązaniem dla wszystkich. O wyniku zapytania ofertowego dowiemy się po 4 grudnia 2019 roku. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

petersipetersi
0
Mina tego kota to dobry komentarz do pomysłów burmistrza (2019-11-22 20:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy