Ustawowe terminy wypłat świadczeń rodzinnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochaczewie informuje, iż zgodnie z art. 26 Ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 Nr 228 poz. 2255 z późn. zm. ) świadczenia rodzinne wypłaca się nie później niż do ostatniego dnia miesiąca, za który przyznane zostało świadczenie rodzinne.
W przypadku złożenia wniosku w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych po 10 dniu miesiąca, świadczenia rodzinne za dany miesiąc wypłaca się najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 lipca (MOPS Sochaczew przedłużył termin przyjmowania wniosków do 14 sierpnia 2006r.), świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc wrzesień wypłaca się do dnia 30 września.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 15 sierpnia do 30 września świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc wrzesień wypłaca się do dnia 31 października.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy