Zaloguj się do konta

Utarte ścieżki mieszkańców Sochaczewa - park Garbolewskiego

dominika myszkowska (dominika36)
2019-06-28
Edukacja
Kiedy w Skandynawii rozpoczyna się prace nad projektem, który ma służyć mieszkańcom stosuje się kilka zabiegów, aby poznać zapotrzebowanie społeczeństwa. My sochaczewianie jeszcze długo musimy się tego uczyć. 


Każdy wprowadzany projekt w życie powinien być sprawdzony pod względem jego użyteczności. Nie tej projektowej a zdecydowanie społecznej. Jak we wstępie, kiedy Skandynawowie budują dworzec kolejowy najpierw sieją trawę na terenie otaczającym przyszłą inwestycję, żeby sprawdzić gdzie poruszają się mieszkańcy, tak żeby przedsięwzięcie było społecznie użyteczne. Oczywiście względy bezpieczeństwa są na pierwszym miejscu. Choć akurat w Skandynawii nikomu nie trzeba przypominać o przechodzeniu tylko i wyłącznie na pasach bądź przepuszczaniu pieszych.


Dworce kolejowe, urzędy, parki wszystko także podlega kontroli i ocenie osób niepełnosprawnych, matek z wózkami, czy logicznemu dopasowaniu danej inwestycji do rzeczywistości. Hipotetycznie, kiedy projektant zapomina o zjazdach dla wózków to wówczas mamy możliwość interwencji. 


Mieszkańcy Sochaczewa, którzy akurat to miejsce wybrali na swój dom i są tu już dłuższy czas mogą się przekonać, iż jeszcze wiele przed nami. Mamy park Garbolewskiego. Jest wyremontowany i bardzo przyjemny. Mieszkańcy chętnie korzystają z jego uroków. Od kiedy sięgam pamięcią dostęp do niego stanowiły trzy główne wejścia. Tak, trzy. Od strony ulicy Piłsudskiego, od szkoły muzycznej oraz od ulicy Garbolewskiego. 


Taka społeczna wytyczna. Szkoda, że nie ujęta przez projektanta. I niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy z niej nie skorzystał. 

Opinie (2)

linu

są jak widać lepsi, ale zgadzam się ze nikt nie zwraca uwagi na przetarye szlaki na dziko. Ale po co słuchać ludzi, lepiej robić po swojemu. [2019-06-28 11:10]

HansOlo

Płot oddzielający park od ulicy to najgłupsza rzecz, jaką w życiu widziałem :) [2019-07-29 10:02]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne3

Lokale wyborcze - pierwszeństwo dla seniorów i ciężarnych

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc