Uwaga kierowcy!Gołoledź na drogach

Zdjęcia i foto: Uwaga kierowcy!Gołoledź na drogach Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu sochaczewskiego. IMGW zaleca wyjątkową ostrożność w związku możliwością wystąpienia oblodzeń.

Dotychczas warunki meteorologiczne jak na tę porę roku były wyjątkowo łaskawe. Nieuchronnie jednak zbliża się zima, a wraz z nią gołoledź. W związku z tym kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność. Na stronie IMGW pojawiło się już pierwsze ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące oblodzeń. W takich warunkach o nieszczęście nietrudno. 

Kierowcy powinni pamiętać, że na oblodzonej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania, a co za tym idzie zmniejsza się nasze bezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Ważne jest również zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Pamiętajmy również, że na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest aby piesi, gdy na drogach jest ślisko, powinni ostrożnie i bez pośpiechu przechodzić przez pasy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy