Uwaga: nadciąga śnieg i gołoledź

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Uwaga: nadciąga śnieg i gołoledź Komunikacja publiczna sochaczew

Najnowsza prognoza pogody przedstawiona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdza doniesienia,  że już dziś w nocy, a intensywniej jutro możemy się w Sochaczewie spodziewać opadów śniegu, a co gorsza, zamarzającego błota śniegowego, powodującego gołoledź. Reasumując, od samego rana w czwartek 30 listopada poruszanie się po drogach i chodnikach może być naprawdę trudne, a wręcz niebezpieczne.

 

Deszcz ze śniegiem i śnieg może zacząć padać już dziś w nocy. Jutro w ciągu dnia w pasie od Śląska po Mazowsze spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Ponieważ temperatura wahać się ma o 1 – 2 stopnie w okolicach 0, miejscami może wystąpić szczególnie niebezpieczna gołoledź.

Opady śniegu i ślizgawica mogą nam jutro poważnie utrudnić życie, dlatego apelujemy o ostrożność. Informujemy też, że tej zimy odśnieżaniem dróg miejskich zajmować się będzie firma Prima z Karwowa. Zakładowi Komunikacji Miejskiej przydzielono oczyszczanie parkingów, wjazdów na teren kotłowni oraz przystanków autobusowych, z kolei Zakład Gospodarki Komunalnej odśnieżać będzie chodniki w pasach drogowych i w parkach.

Musimy pamiętać jednak, że o stan i bezpieczeństwo dróg dba jego zarządca, a w Sochaczewie mamy nie tylko drogi miejskie. I tak, jeśli mieszkańcy staną przed koniecznością zgłoszenia uwag do zimowego utrzymania danej ulicy, muszą najpierw upewnić się, z jaką kategorią drogi mają do czynienia, po czym wybrać jeden z następujących telefonów:

- drogi miejskie, telefon interwencyjny 862-36-82 (działa poza godzinami pracy ratusza i w dni wolne),

- drogi powiatowe, dyżurny ruchu PZD telefon 46 862-25-68 (numer czynny w dni robocze od 7.00 do 15.00 oraz w sytuacji wystąpienia szczególnie trudnych warunków na drogach). Przypominamy, że drogi powiatowe na terenie miasta to: Towarowa, Okrzei, Sienkiewicza, Botaniczna, Boryszewska, Inżynierska, Ziemowita, Staszica, Trojanowska, Młynarska, Łąkowa, Mostowa, Brukowa, Gawłowska, Księcia Janusza, Głowackiego i Lubiejewska (do obwodnicy).

- drogi wojewódzkie, centrala MZDW w Grodzisku Mazowieckim czynna w dni robocze od 7.00 do 15.00, tel. tel. 22 755-59-46. Drogi wojewódzkie w Sochaczewie to: Wyszogrodzka, Chodakowska, Chopina, al. 600-lecia, ul. Piłsudskiego, Żyrardowska, 15. Sierpnia (na odcinku od obwodnicy do granic miasta w dzielnicy Malesin).

 

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

jolanta-kusmierjolanta-kusmier
+1

I jak co roku...zaskoczy naszych drogowców.

 

 

 

 

 

 

 

 

(2017-11-29 14:35)
JacekJacek
-2

I jak co roku kiedy kierowcy zobaczą kilka płatków sniegu dojdą do wniosku że natychmiast trzeba zwolnić do 15km/h i wszystkie miasta staną w korkach ;)

(2017-11-29 15:23)
robroyrobroy
0

.

(2017-11-29 16:54)
robroyrobroy
+1

.

(2017-11-29 16:56)
robroyrobroy
0

tak dla przypomnienia-wypadki na ośnierzonych i lodowych drogach nie są spowodowane przez samochód tylko przez debilnych kierowców którzy zaufali swoim umiejętnościom i profesjonalizmowi.Wpis zainspirowany obejrzeniem przed chwilą na Turbo filmowi o zimowych kraksach

(2017-11-29 17:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy