Uwaga, pilne! Niska jakość powietrza - bezpłatne pociągi

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Uwaga, pilne! Niska jakość powietrza  - bezpłatne pociągi Wiadomości z UM sochaczew

To jeden z najbardziej zaskakujących komunikatów, z jakimi mieliśmy do czynienia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że jutro 15 grudnia, odnotowana zostanie wyjątkowa niska jakość powietrza. Ze względu na ten fakt, Koleje Mazowieckie wydały komunikat, że w tym dniu przejazdy środkami transportu zbiorowego są bezpłatne.

 

Jeśli podsumować prognozy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, to jutro, 15 grudnia, będzie wyjątkowo niska jakość powietrza, nie tylko na Mazowszu. Spowodowana ona będzie faktem nagłego spadku temperatury, czemu towarzyszyć będzie bardzo niska prędkość wiatru. Przy takich warunkach emisja szkodliwych substancji w trakcie ogrzewania domów wzrośnie. WIOŚ zaleca wręcz, by osoby starsze, dzieci, a także chorujący na płuca, astmatycy czy cierpiący na niewydolność serca, pozostali w domach. Prosi się też mieszkańców o zaniechanie palenia w kominkach.

Warszawa jutro planuje nie pobierać żadnych opłat za przejazd autobusami miejskimi. Również Koleje Mazowieckie dostosowały się do nagłych okoliczności, informując, również Sochaczew, że „15 grudnia 2016 r., z uwagi na prognozę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony co do pogorszenia się jakości powietrza w godzinach popołudniowych i wieczornych, w obrębie I i II strefy biletowej ZTM, w tym także  w pociągach Kolei Mazowieckich, przejazdy środkami transportu zbiorowego są bezpłatne”.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

GąsiorGąsior
0
Och, to niemożliwe. Widocznie w ostatnich latach wycięliśmy za mało drzew. (2016-12-14 23:36)
kacperskyykacperskyy
0
bezplatne przejazdy? w dupe niech sobie wsadza.. ile osob akurat dzis specjalnie wybierze sie do wawy bo za darmo? a ile osob jezdzacych co dzien nie ma miesiecznego? zwrocą mi 1/30 miesiecznego? oh... nie? to jak to jest za darmo? .... jak kazda promocja.

to samo ZTM w warszawie.. 95% dojezdzajacych ma karty miejskie a oni funduja dzien za darmo :) smieszne.

a ci ktorzy jezdza samochodem do roboty to motywem nie sa pieniadze tylko wygoda wiec oni tez w dupie maja wasz darmowy transport w dniu dzisiejszym. obluda i kolejna bzdura urzędasów. (2016-12-15 08:13)
Daniel5Daniel5
+1
Jest jeszcze kilka drzew w Sochaczewie. Można je wyciąć, będzie opał do kominków. (2016-12-15 08:46)
NastroNastro
0
Odczepcie się tej wycinki drzew !
W miastach jest niewiele drzew, to fakt.
Niestety większe szkody są przez palenie w piecach byle czym. Palone jest plastikiem, szmatami, styropianem, pieluchami i czort wie, czym jeszcze !
Zobacz tu http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najbardziej-zanieczyszczone-kraje-swiata-infografika/bq5eqdj
Są miasta bez drzew - a czyste. Czyste miasta to przede wszystkim czyste ekologiczne ogrzewanie i wysoko rozwinięta komunikacja miejska. (2016-12-15 09:37)
wespiwespi
0
Och tak, to zaskakujące. Cały czas trzymamy głowy w piasku, udajemy, że wszystko jest ok i zatykamy uszy na wszelkie złe informacje dopóki coś nas bezpośrednio nie dotknie. Wtedy jest szok, niedowierzanie a następnie szukanie winnych - wszędzie tylko nie w nas samych. Tymczasem ja dzień w dzień pod blokiem słyszę subtelny warkot auta (czasami pół godziny, czasami 40min) w którym jakiś idiota albo idiotka grzeje sobie d... Za każdym razem gdy przechodzę koło przedszkola na Hanki Sawickiej widzę tabun samochodów w oparach spalin, przywożących dzieci (zapewne z odległego o całe 800m domu), miasto radośnie promuje coraz większą emisję spalin poprzez kolejne ułatwienia dla kierowców (parkingi, parkingi, parkingi) zamiast (co nie jest oczywiście proste - z przyczyn finansowych ale i mentalnych) forsować rozwiązania proekologiczne (miasta dla ludzi nie dla samochodów). Do tego dokładają się wszyscy ci, co palą byle czym - ale też drewnem (tak, tak!) i węglem w starych piecach. I nagle mamy wielkie zdziwienie. Jak to? Smog? Orkiestra gra, Titanic idzie na dno. Szkoda tylko, że pod wodę pójdą wszyscy bez wyjątku. W Polsce, według badań WHO ginie rocznie ok 40 tys (!!!) ludzi wskutek chorób spowodowanych zanieczyszczeniami. Ale my wolimy zajmować się od 6 lat tymi 96, które pochłonęła mgła w sąsiednim kraju. (2016-12-15 10:05)
margot45margot45
0
Następny spał na lekcjach biologii.
Szkoda.
(2016-12-15 10:06)
kacperskyykacperskyy
0
ja sie zastanawiam co kieruje ludzmi ktorzy walcza o czyste powietrze, drzewa, czystą wodę? zadam pytanie moze inaczej. zyjesz srednio 70 lat i to jest twoje 5 minut na tej planecie. dlaczego tak bardzo zalezy ci na przetrwaniu gatunku ludzkiego? jaki masz w tym interes? szczegolnie gdy gatunkowi ludzkiemu nie zalezy na przetrwaniu tylko dazy do samodestrukcji. ja mam to w dupie juz dawno. jeszcze ze 20 lat zostalo a jak na tym swiecie zyja tumany to zycie sie skonczy. mam gdzies co bedzie za 100 lat, ja nie bede juz dawno istnial i nie mam zamiaru sie przejmowac za tych co sie nie przejmuja. (2016-12-15 13:05)
marcpromarcpro
0
Tylko jeszcze autor mógłby dopisać, że to obowiązuję tylko w strefie wspólnego biletu: ZTM-KM-WKD. Czyli w naszą stronę do Płochocina, bo tam się kończy II strefa. (2016-12-15 15:11)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy