V Półmaraton PWZ im. Janusza Kusocińskiego

Zdjęcia i foto: V Półmaraton PWZ im. Janusza Kusocińskiego Biegi sochaczew

Klub Maratończyka "AKTYWNI" Sochaczew, na półmaratonie prowadzącym z Błonia do Borzęcina Dużego reprezentowali: Jarosław Szajewski, Tomasz Mikulski i Adrian Kowalski.

Jubileuszowa edycja przyciągnęła na start blisko 700 osób, a dokładnie 645 osób ukończyło zawody. Jest to nowy rekord frekwencji,świetnie zorganizowanej imprezy biegowej.

Miejsca "Aktywnych" przedstawiają się następująco:

19 Tomasz Mikulski - 01;23;32 ( Rekord Życiowy) 4 miejsce w Powiecie.
53 Adrian Kowalski - 01;32;11 - 8 m-sce Powiat
206 Jarosław Szajewski -01;46;40

Bieg wygrał zeszłoroczny zwycięzca, rekordzista trasy Kenijczyk Rop Abel Kibet - jego wynik z tego roku 01;09;37, wśród kobiet najlepszą była Kenijka Korir Rebecca Jepchirchir - 01;21:14.

Zaznaczyć należy, że w biegu wzięła udział grupa najlepszych ultra maratończyków naszego kraju. Na 4 miejscu wśród kobiet bieg ukończyła aktualna rekordzistka Polski w biegu 12-godzinnym (127km,204 metry), tegoroczna brązowa medalistka drużynowych MŚ i srebrna ME w Turynie w biegu 24 godzinnym -Aleksandra Niwińska(01;30;28) gdzie poprawiła rekord życiowy 225,989 km- . Na 7 miejscu bieg ukończyła wśród kobiet Agata Matejczuk(01;37;45), również jak Ola brązowa medalistka drużynowych MŚ i srebrna ME w Turynie w biegu 24 godzinnym (219,084 km).Srebrna medalistka Mistrzostw Polski z 2014 roku w biegu dobowym.

Na miejscu 5 bieg ukończył Andrzej Radzikowski z nowym rekordem życiowym 01;16;37,zapewne jego największym sukcesem jest trzecie miejsce z zeszłorocznego Spartathlonu prowadzącym z Aten do Sparty (246 kilometrów)- Andrzej przygotowuje się do tego startu również w tym roku.
Na miejscu 9 uplasował się wicemistrz świata w biegu 24-godzinnym z Turynu- Paweł Szynal (261km 104 m), Mistrz Polski w biegu 24- godzinnym z Katowic 2014 -253,567 km jego wynik osiągnięty na V półmaratonie PWZ to 01;20;55 - Najlepszy zawodnik Powiatu Warszawskiego-Zachodniego.

Na duże brawa zasługują również organizatorzy, którzy przyczynili się do stworzenia pięknego wydarzenia biegowego, które z roku na rok przyciąga większą ilość osób. Gratulację dla wszystkich którzy przyczynili się do przeprowadzenia V Półmaratonu PWZ im.J Kusocińskiego, a w szczególności dla dwóch Panów Emotikon smile - mocno związanych z KM AKTYWNI Sochaczew, Dariusz Ciećwierz i Radosław Karpiński - w ich imieniu zapraszam na VI edycje biegu.