V Sochaczewski Konkurs Młodego Wiolonczelisty

Zdjęcia i foto: V Sochaczewski Konkurs Młodego Wiolonczelisty Koncerty i muzyka sochaczew

W ostatnich dniach zajęć przed feriami zimowymi w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie rozbrzmiewała muzyka wiolonczelowa. Sochaczewskie Spotkania Wiolonczelowe trwające w dniach 25-27 stycznia 2013 r. miały charakter konkursowy o zasięgu ogólnopolskim.

Uczniowie występowali w VI kategoriach klasowych. W każdej grupie uczestnik wykonywał po trzy utwory, w tym obowiązkowo jeden polskiego kompozytora. Z uwagi na ilość uczestników przesłuchania trwały 3 dni. Każdego dnia po przesłuchaniu dwóch grup klasowych odbywało  się ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów. Była również możliwość spotkania jury z wykonawcami i ich nauczycielami czy rodzicami, w celu omówienia prezentowanych występów. Funkcję przewodniczącego konkursu pełnił prof. Andrzej Zieliński. W jury zasiedli również dr hab. Piotr Hausenplas oraz dr Robert Fender. Gościliśmy w naszych murach uczniów i nauczycieli Szkół Muzycznych I i II stopnia z całej Polski. Zgłosiło się 90 kandydatów: z Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Działdowa, Ełku, Inowrocławia, Józefowa, Lublina, Łodzi, Nowego Targu, Olsztyna, Opola, Skierniewic, Warszawy, Wrocławia, Zabrza, Zduńskiej Woli , Zgierza, Żyrardowa, oraz 5 uczestników z naszej szkoły.

Weronika Stefaniak i Julia Pałdyna  uczennice p. Kazimierza Piwowarskiego

Zofia Majcher – zdobyła wyróżnienie, uczennica p. Adama Misiaka, akompaniowała p. Aleksandra Hartman;

Julia Więckowska – zajęła III miejsce, uczennica p. Jolanty Kamińskiej – Krawczewskiej, akompaniowała p. Halina Staszak-Gut;

Karolina Pływaczewska uczennica p. Jolanty Kamińskiej – Krawczewskiej,

Atmosfera przesłuchań była miła i życzliwa sprzyjająca udanym występom, poziom gry był wysoki. Wyłoniono wielu laureatów w każdej grupie klasowej, którzy prezentowali swoje umiejętności na koncertach laureatów, zachwycając słuchaczy swoją muzykalnością i wirtuozerią. Udział każdego ucznia w konkursie, bez względu na jego wynik był dla niego nagrodą za wyróżniającą pracę i niewątpliwie będzie motywował go do dalszego rozwoju swoich umiejętności. Wszystkim wykonawcom bardzo gratulujemy.

Organizatorzy i sponsorzy naszego konkursu to:

- Państwowa Szkoła Muzyczna  I i II stopnia  im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie;

- Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia  im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie

- Firma Nobleinstruments

za co im serdecznie dziękujemy.

Bardzo cieszymy się, że w naszej szkole możemy popularyzować muzykę wiolonczelową, oraz że spotkania nasze cieszą się taką popularnością.  Zapraszamy na kolejne, już X Sochaczewskie Spotkania  Wiolonczelowe, które odbędą się za rok. Będą miały charakter Seminarium Wiolonczelowego dla uczniów i nauczycieli Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Jolanta Kamińska-Krawczewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy