VI edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej

VI edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej

„Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.

         W sobotę 2 marca w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie odbyły się przesłuchania, a w niedzielę 3 marca miała miejsce uroczysta gala wydarzenia połączona z koncertem  i ogłoszeniem wyników konkursu.

Inicjatorem i głównym organizatorem  konkursu jest pan  Daniel Janiak, prezes Stowarzyszenia „Sochaczew daj się ponieść”, współorganizatorami Urząd Miasta Sochaczew i liczni partnerzy, w  tym Wójt Gminy Rybno, pan Damian Jaworski.

    Spośród 202 uczestników konkursu, których wysoki poziom przygotowania podkreślało jury, wystąpiło też 5 uczniów klas VIII ze szkoły podstawowej w Rybnie. Udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku i ponownie zająć miejsce na podium .

   Decyzją komisji w kategorii III poezji patriotycznej (klasy 7, 8 szkoły podstawowe oraz klasy 3 gimnazjum) przyznano II miejsce – MICHAŁOWI WIELEMBORKOWI z kl. VIII a. Zaprezentował on wiersz Władysława Broniewskiego „ Ballady i romanse”.

Uczniów do konkursu przygotowała Dorota Kaniewska.

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a tym samym gminy Rybno.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy