VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Zdjęcia i foto: VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej Imprezy cykliczne sochaczew

29 listopada w Szkole Podstawowej w Iłowie odbył się VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej, któremu towarzyszyło motto: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają...”. 

Do konkursu przystąpiły dzieci z 4 szkół podstawowych z terenu gminy Iłów, które występowały przed publicznością w trzech kategoriach wiekowych: 6 - 7 lat, 8 – 10 lat oraz 11 – 13 lat. Już po raz szósty usłyszeliśmy w słowach i nutach pieśni patriotyczne, w których zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie - wyjaśnia Monika Kurowska, która była zaangażowana się w przygotowanie wydarzenia.

Pomysłodawczynią, inicjatorką i organizatorką pięciu kolejnych edycji konkursu była nauczycielka historii pani Katarzyna Domańska, która w tym roku odeszła od nas. Minutą ciszy zebrani na sali gimnastycznej: uczniowie, nauczyciele, rodzice, jurorzy i goście uczcili Jej pamięć.

Oceny wykonywanych utworów dokonało jury w składzie: Monika Rychwalska (przewodnicząca), Tomasz Romanowski, Waldemar Czubiel, Łukasz Rogowiecki. Na ocenę występu miały wpływ: warunki głosowe, intonacja, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór repertuaru odpowiedni do wieku dziecka. Mimo, że poziom wykonań był zbliżony, jury udało się wyłonić najlepszych, których uhonorowano: I, II, III miejscem (lista poniżej). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział.

Kategoria 6-7 lat

I - Maria Grzegorek – SP Brzozów

II - Zuzanna Sikora – SP Brzozów

III - Katarzyna Gać – SP Iłów

Kategoria 8-10 lat

I - Agata Modrzejewska – SP Brzozów

II - Julia Cieślak – SP Kaptury

III - Amelia Kobierecka – SP Iłów

Kategoria 11-13 lat

I - Agata Mikołajczyk – SP Brzozów

II - Marianna Szymańska – SP Brzozów

III - Oliwier Dutkiewicz – SP Iłów

Nagroda GRAND PRIX - Agata Mikołajczyk.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy