VIII Międzynarodowy Turniej Judo - Kąty 2014 - świętem sochaczewskiego judo.

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: VIII Międzynarodowy Turniej Judo - Kąty 2014 - świętem sochaczewskiego judo. Judo sochaczew

VIII Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew, który odbył się dnia 22 listopada 2014 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kątach, zgromadził 304 zawodników z 45 klubów.

Reprezentacja gospodarzy – Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Siódemka” Sochaczew wystąpiła w siedmioosobowym składzie.

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło o godzinie 10.00. Przybyłych gości, zawodników oraz osoby im towarzyszące przywitał prezes klubu pan Janusz Piechna. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Sochaczew pan Mirosław Orliński.

Część oficjalna zakończyła się wręczeniem honorowych odznak Polskiego Związku Judo dla osób przyczyniających się do rozwoju judo w Polsce.

W imieniu zarządu PZJudo, przewodniczący komisji odznaczeń i wyróżnień pan Stanisław Kacprzycki, uhonorował odznakami:

dyrektor Zespołu Szkół w Kątach panią Otylię Muszyńską – odznaka brązowa

redaktora sportowego pana Tomasza Ertmana – odznaka srebrna.

Około godziny 10.30 rozpoczęła się rywalizacja w kategorii wiekowej młodzików
 i młodziczek – rocznik 2000-2001 oraz dzieci chłopcy i dziewczęta rocznik 2002-2003.

Około godziny 14.30 rozpoczęły się walki chłopcy i dziewczęta rocznik 2004-2005.

Sukcesywnie po zakończonych walkach w poszczególnych kategoriach wagowych odbywała się dekoracja zawodników, której dokonywali pan Mirosław Orliński, pani Otylia Muszyńska, pan Dariusz Loranty – gość specjalny turnieju, ekspert w dziedzinie zwalczania przestępczości zorganizowanej, mediator policyjny, autor książki „ Spowiedź psa”, kolega
z pracy trenera Janusza Piechny oraz medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Europy – Konrad Feliga, Dawid Feliga.

Wyniki uzyskane przez zawodników przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa młodziczki – U15:

Waga 40 kg:

  1. Aleksandra Polkowska – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki
  2. Alicja Bielecka – UKS Zryw Łowicz
  3. Pola Misiak – UKS Yuko Józefów.

Waga 44 kg:

  1. Marta Kaliniecka - UKS Yuko Józefów
  2. Zofia Nojek – UKJ Champion Warszawa
  3. Julia Podwysocka – MMKS Wojownik Skierniewice

 

Waga 48 kg:

  1. Gabriela Suchecka - MMKS Wojownik Skierniewice
  2. Łucja Obala -  Halinów Team
  3. Anna Żurawska – MKS Pałac Młodzieży Łódź.

Waga 52 kg:

  1. Joanna Ropińska – BKS Yawara
  2. Weronika Kossakowska – UKJ 225 Warszawa
  3. Dominika Adamczyk - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki

Waga 57 kg:

  1. Kinga Wieczorek – UKS Targówek
  2. Izabela Rogulska – Judo Fight Club  Warszawa
  3. Joanna Piekarz – Orkan Sochaczew

Waga 63 kg:

  1. Justyna Bródka – Akademia Judo Łódź
  2. Małgorzata Pracka - MMKS Wojownik Skierniewice
  3. Julia Kłusek – Halinów Team.

Waga 70 kg:

  1. Maja Wójcik – AZS UW Warszawa
  2. Daria Zaperta – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.

Kategoria wiekowa młodzik – U15:

Waga 38 kg:

  1. Adam Surma - UKS Zryw Łowicz
  2. Dominik Dubiński – UKS „ 10” Bydgoszcz
  3. Mateusz Śmigiel- UKS „ 10” Bydgoszcz

Waga 46 kg:

  1. Adrian Pełka – KS Gwardia Warszawa
  2. Adam Kostrzębski - UKS Zryw Łowicz
  3. Piotr Podsiadły – Technik Orion Radzyń Podlaski

Waga 50 kg:

  1. Igor Matusiak - UKS Yuko Józefów.
  2. Szymon Górka – UKS „ Siódemka” Sochaczew
  3. Michał Kozakiewicz- UMKS „ Dziatwa” Warszawa.

3.Jakub Kobierski - Judo Fight Club  Warszawa.

 

Waga 55 kg:

  1. Mateusz Pająk -  SCSW Sochaczew.
  2. Jan Kacperski – MKS Pałac Młodzieży Łódź.
  3. Jakub Gwiazda – AZS UW Warszawa

3. Aleksander Wiącek - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.

Waga 60 kg:

  1. Mirosław Monder – MEYO Warszawa.
  2. Stanisław Dolaziński – Lemur Warszawa.
  3. Kacper Wierciński – Sensei Płock.

Waga 66 kg:

  1. Wiktor Barańczyk- MMKS Wojownik Skierniewice
  2. Mikołaj Marcinkiewicz - UKS Yuko Józefów.
  3. Franek Stawiński – AZS UW Warszawa.

3.   Jakub Zambrzycki – UKJ Orzeł Żyrardów.

Waga 73 kg:

  1. Jakub Przybylski – Sensei Płock.
  2. Kamil Polny - UKJ Orzeł Żyrardów.
  3. Patryk Przonka -  UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.

Waga 81 kg:

  1. Albert Sowa – AON Warszawa.
  2. Stanisław Antoniak – UMKS Dziatwa Warszawa.
  3. Michał Piórkowski – Judo Kano Płock.

Waga + 81 kg:

  1. Bartosz Siekierzyński – Lemur Warszawa.
  2. Adrian Wróbel – Start Radom.

Kategoria wiekowa dzieci rocznik 2002-2003 dziewczynki:

Waga 33 kg:

  1. Oliwia Waśkiewicz- UKJ Eliot Płock.
  2. Zuzanna Woźniak - UKS Yuko Józefów.
  3. Daria Hołownia – Technik Orion Radzyń Podlaski.

Waga 36 kg:

  1. Sylwia Kopcińska – UKJ Eliot Płock.
  2. Katarzyna Kroczyńska – BKS Yawara.
  3. Wiktoria Matusiak – MMKS Wojownik Skierniewice.

Waga 40 kg:

  1. Zuzanna Banaszek  - Judo Fight Club  Warszawa.
  2. Wiktoria Ptak – UKJ Champion Warszawa.
  3. Aleksandra Czwakiel – Lemur Warszawa.

Waga 44 kg:

  1. Dominika Gawrońska – Lemur Warszawa.
  2. Olimpia Walasiewicz – LTS CSP Legionowo.

Waga 48 kg:

  1. Anna Łukaszewicz – Halinów Team.
  2. Gabryela Bogdaniuk - Halinów Team.
  3. Patrycja Baranowska – MMKS Wojownik Skierniewice.

Waga 52 kg:

  1. Nina Woźnicka – Halinów Team.
  2. Patrycja Bykowska – Start Radom.

Waga 57 kg:

  1. Amelia Maciąg – UMKS Dziatwa Warszawa.
  2. Paulina Chłystek – UKS „ Siódemka „ Sochaczew.
  3. Wiktoria Zalewska – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.

Waga +57 kg:

1. Adriana Polańczyk – Akademia judo Łódź.

Kategoria wiekowa dzieci rocznik 2002-2003 chłopcy:

Waga 30 kg:

  1. Jakub Golędzinowski – Lemur Warszawa.
  2. Jan Surma – UKS Zryw Łowicz.
  3. Kacper Laska – MMKS Wojownik Skierniewice.

Waga 33 kg:

  1. Jakub Kisiel – Panda Warszawa.
  2. Marcin Świdra – Lemur Warszawa.
  3. Oskar Jabłoński UKS Sadyba Warszawa.

3.  Kamil Lis- Orkan Warszawa.

Waga 36 kg:

  1. Szymon Szymański - UKS Yuko Józefów.
  2. Bartłomiej Wardziak – UKJ AON Warszawa.
  3. Tadeusz Majonek – UKJ AON Warszawa.

Waga 39 kg:

  1. Franek Zawistowski - UKS Yuko Józefów.
  2. Krystian Adamczyk – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.
  3. Michał Kaleniecki- UKS Yuko Józefów.
  4. Jakub Zieliński – UKS Eliot Płock.
  5. Jakub Górka – UKS „ Siódemka” Sochaczew.

Waga 42 kg:

  1. Adrian Miller – SCSW Sochaczew.
  2. Krystian Gostomski – Sensei Płock.
  3. Maciej Ciemny – Technik Orion Radzyń Podlaski.

Waga 46 kg:

  1. Oskar Rogalski – MUSU Warszawa.
  2. Maciej Małodobry – UKS „ Siódemka „ Sochaczew.
  3. Kacper Kulberda – Akademia Judo Łódź.
  4. Marek Maksymilian – UKS „ 10” Bydgoszcz.

Waga 50 kg:

  1. Kacper Rola – Start Radom.
  2. Jakub Prokopczuk – UKS Yuko Józefów.
  3. Jakub Kuban – Halinów Team.
  4. Piotr Dyga – UKJ Ryś Warszawa.

Waga 55 kg:

  1. Jakub Bogdaniuk – Halinów Team.
  2. Krystian Tempczyk – UKS „ Siódemka „ Sochaczew.
  3. Krzysztof Lichocki – UKS Kano Płock.
  4. Witold Cieślik – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki.

Waga 60 kg:

  1. Kacper Daniłowski – UKS „ 10” Bydgoszcz.
  2. Kamil Kos – KS Gwardia Warszawa.
  3. Wiktor Łażewski – Orkan Sochaczew.

Waga 66 kg:

  1. Miłosz Wójcik – UKS Sadyba Warszawa.
  2. Jędrzej Borkowski - UKS „ 10” Bydgoszcz.
  3. Stanisław Kropiewnicki – MUSU Warszawa.

Kategoria wiekowa dzieci rocznik 2004-2005 dziewczynki:

Waga 27 kg:

  1. Barbara Glenn – IPANEMA Warszawa.
  2. Maria Jesionek – Lemur Warszawa.
  3. Magda Hulbój – MEYO Warszawa.
  4. Dominika Markiewicz- UKS „ Siódemka” Sochaczew.

Waga 30 kg:

  1. Dorota Gołębiowska – UKJ AON Warszawa.
  2. Anita Hołownia – Technik Orion Radzyń Podlaski.
  3. Zuzanna Lisiak – PCSW Warszawa.

Waga 33 kg:

  1. Jagoda Zawardko – Lemur Warszawa.
  2. Antonina Tarkowska – PCSW Warszawa.

Waga 36 kg:

  1. Maja Gawełek – ARASHI Łódź.
  2. Patrycja Radzikowska – MMKS Pałac Młodzieży Łódź.

Waga 39 kg:

  1. Alicja Wilanowska – ARASHI Łódź.
  2. Barbara Kowalczyk – Akademia Łódź.
  3. Natalia Maciąg – UKS Dziatwa Warszawa.

Waga 44 kg:

  1. Dominika Dołęgowska – PCSW Warszawa.
  2. Natalia Łukaszewicz- Halinów Team.

Waga 52 kg:

  1. Agnieszka Załuska – UKS Sadyba Warszawa.

Waga +57 kg:

1. Zofia Możdżan – MMKS Pałac Młodzieży Łódź.

Kategoria wiekowa dzieci rocznik 2004-2005 chłopcy:

Waga 27 kg:

  1. Nikodem Gajcy – MEYO Warszawa.
  2. Grzegorz Monder – MEYO Warszawa.
  3. Franciszek Gepner – Technik Orion Radzyń Podlaski.

3.   Bartosz Kłosiewicz – UKJ Ryś Warszawa.

Waga 30 kg:

  1. Wiktor Krusiński – Lemur Warszawa.
  2. Jakub Golędzinowski – Lemur Warszawa.
  3. Eryk Waga – MMKS Pałac Młodzieży Łódź.

3.   Eryk Osiński – UKS Orkan Sochaczew.

Waga 33 kg:

  1. Bartłomiej Lis – Lemur Warszawa.
  2. Kamil Bouatian – UKJ Ryś Warszawa.
  3. Maciej Filipek – KS Okami.

      3.   Paweł Jakubowski – UKJ Champion Warszawa.

Waga 36 kg:

  1. Kacper Wątkowski – UKS Orkan Sochaczew.
  2. Tomasz Jaskóła – AON Warszawa.
  3. Jakub Wawrzonek – Lemur Warszawa.

3.   Michał Pijankowski – Olimp Bielsk.

Waga 39 kg:

  1. Miłosz Siemoński – BKS Yawara Warszawa.
  2. Mateusz Helesztyński – Lemur Warszawa.
  3. Filip Popławski – UKS Zryw Łowicz.

3.   Filip Prędkiewicz- MMKS Pałac Młodzieży Łódź.

Waga 42 kg:

  1. Krzysztof Proszowski – UKJ Champion Warszawa.
  2. Filip Romaniuk – UKS Orkan Sochaczew.
  3. Leon Mamczarek – UKJ Champion Warszawa.

3.   Maksymilian Żakowski – UKS Orkan Sochaczew.

Waga 46 kg:

  1. Antonii Nojek – UKJ Champion Warszawa.
  2. Adam Kazukiewicz – MUSU Warszawa.
  3. Jan Rudnicki – UKS Orkan Sochaczew.

3.   Dawid Pękacki – Lemur Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Lemur Warszawa( 30 punktów).

II miejsce – UKS YUKO Józefów ( 22 punkty ).

III miejsce – Halinów Team ( 17 punktów).

IV miejsce – UKS Champion Warszawa ( 15 punktów).

V miejsce – UKS Kontra Mińsk Mazowiecki ( 12 punktów).

IX miejsce – UKS „ Siódemka” Sochaczew( 8 punktów).

IX miejsce – UKS Orkan Sochaczew( 8 punktów).

XI miejsce – SCSW Sochaczew ( 6 punktów).

Zawodnicy gospodarzy turnieju – UKS „ Siódemka” Sochaczew ogółem zdobyli 4 medale wszystkie srebrne, jedno IV miejsce, jedno V miejsce.

            Zarząd UKS „ Siódemka” Sochaczew oraz zawodnicy bardzo dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, a w szczególności państwu Katarzynie
i Markowi Górka, państwu Jagodzie i Tomaszowi Ćwiek – Sklep pod Lasem, firmie transportowej EM TRANS – Emil Grażka, pani Annie Jurkiewicz, pani Beacie Brymora – MARS Polska, pani Małgorzacie Bielickiej, pani Alicji Boguckiej, panu Patrykowi Jarzębowskiemu.

 

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy