VIII Otwarte Szkolne Mistrzostwa Sochaczewa w Pływaniu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie - MOSiR Sochaczew
2009-03-20
Pływanie
SZKOLNE MISTRZOSTWA SOCHACZEWA W PŁYWANIU

Szkolne zawody pływackie na przywitanie wiosny, to już tradycyjna impreza na Pływalni Orka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

W dniu 20 marca 2009r. o godz. 9.00 rozpoczęły się, już VIII Szkolne Mistrzostwa Sochaczewa w pływaniu. W ceremonii otwarcia bloku szkół podstawowych wzięła udział Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Przybylska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji- Mieczysław Głuchowski.

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników, zgłoszonych przez 17 szkół z całego powiatu sochaczewskiego. Podzielone były na trzy bloki – szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Dodatkowo blok szkół podstawowych, ze względu na dużą rozpiętość wieku zawodników, podzielono na klasy I-II, III-IV oraz V-VI.
Zawody rozgrywane były na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Dla uatrakcyjnienia oraz w celu zapoznania młodzieży z systemem zawodów Mistrzostw Polski, zostały podzielone na część eliminacji oraz finały.

Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigów, oczywiście najmłodszych zawodników z klas I-II, którzy płynęli na dystansie 25m stylem dowolnym. Najszybszą zawodniczką w finale okazała się Ala Ulicka ze Szkoły Podstawowej w Rybnie z czasem 20,68s, natomiast wśród chłopców Mateusz Chądzyński, który uzyskał czas 19,79s.
W wyścigu sztafet mieszanych, które reprezentowały poszczególne szkoły, zwyciężyła sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie.

Następna grupa zawodników to uczniowie klas III-IV. Te wyścigi oraz kolejne odbywały się na dystansie 50m stylem dowolnym. W tej grupie wiekowej wygrała uczennica Zuzanna Podrażka ze Szkoły Podstawowej nr 3 z czasem 34,12s, natomiast wśród zawodników wygrał Kacper Raubo również ze Szkoły Podstawowej nr 3 z czasem 33,97s. Najlepszą sztafetą klas III-IV okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 .

Ostatnia grupa w bloku Szkół Podstawowych to uczniowie klas V-VI. Tutaj najszybsza wśród zawodniczek była Małgorzata Maciągowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 z czasem 34,54s, a wśród chłopców Eryk Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 7 z czasem 30,86s.Wyścig sztafetowy wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 3.

W ten sposób zakończył się blok szkół podstawowych, a rywalizację rozpoczęły szkoły gimnazjalne. W ceremonii otwarcia tej części zawodów uczestniczył pan Tomasz Połeć, członek zarządu powiatu sochaczewskiego, który wraz z panem Marcinem Podsędkiem- Dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie dekorował zwycięzców poszczególnych wyścigów.

Choć wśród gimnazjalistów frekwencja zawodników była dużo mniejsza, rywalizacja okazała się równie zacięta. Kategorię męską tego bloku wygrał Jakub Bartosiewicz z czasem 26,60s z Gimnazjum Powiatowego w Sochaczewie, natomiast wśród kobiet najszybszą okazała się Agnieszka Tlaga z czasem 29,62s z Gimnazjum nr 3. Wyścig sztafetowy wygrała drużyna z Gimnazjum Powiatowego w Sochaczewie.

Ostatni blok, to rywalizacja uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. To były najszybsze i najbardziej zacięte wyścigi tych zawodów. Wśród kobiet zwyciężyła Olga Krysiak z Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina, natomiast najszybszym zawodnikiem został Michał Liberadzki z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wyścig sztafetowy wygrała drużyna z ZS RCKU.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Sochaczewa, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Przewodniczącej Rady Miasta oraz Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie za ufundowane puchary i pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy również grupie ratowników Sochaczewskiego WOPR za pomoc w przeprowadzeniu poszczególnych wyścigów.